Чорноморський флот РФ під ударом: про його залишки та сумні перспективи розповів Плетенчук

Дмитро Плетенчук. Скріншот: uatv.ua

Загальна чисельність боєздатних кораблів Чорноморського флоту РФ зараз трохи перевищує 30 одиниць. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

“Якщо ми беремо морські платформи, які можуть нести крилаті ракети типу “Калібр”, — це менше ніж 10 одиниць. Ті, які постійно нам докучають, ті, які виходять періодично в море, міняють один одного — кілька підводних човнів проєкту “Варшав’янка”. Один із них старіший — це “Алроса”, начебто, вони його модернізували під запуск тих же самих “Калібрів”. Тобто якщо загальна чисельність кораблів була до 50 на початок повномасштабного вторгнення, то зараз ми говоримо про те, що їх трохи більше ніж 30 — тих кораблів, які мають відповідне озброєння”, — сказав спікер.

Він констатував, що фактично російські окупанти використовують тільки кораблі-носії. Решта кораблів здебільшого перебувають у зоні відносної безпеки, тиснуться ближче до Новоросійська в надії, що вони встигнуть відреагувати на можливі атаки з боку України.

“І проблема їхня в тому, що основна морська база все-таки розташована в Севастополі, там, де завантажуються безпосередньо “Калібри”. Вони в інших військово-морських базах не навчилися завантажувати, і змушені туди повертатися періодично. У Севастополі вони почуваються у відносній безпеці, тому що там є нові загородження, які їх мають нібито захищати від можливих атак злісних дронів або як ще їх називають безекіпажних катерів. І там у них, по ідеї, є засоби ППО. Але, як ми бачимо, ці засоби потихеньку убувають природним чином. І тому наша тактика буде продовжена, і вона зводитиметься до того, що ми робитимемо все для того, щоб їх вичавити з території окупованого ними Криму”, — сказав Плетенчук.

На його переконання, зберегти Чорноморський флот росіяни зможуть, лише вивівши кораблі через Волго-Донський канал у Каспійське море.

“Але вони до цього, напевно, морально ще не готові, не дозріли. Тому, найімовірніше, вони повторять традиції імперського російського флоту і просто вкотре Чорноморський флот втоплять. Як вони це вже робили й раніше, у середині XIX століття. Якщо вони цього не зроблять, це зробимо ми”, — сказав Плетенчук.

Читайте також: Втрата командувача створила для РФ проблеми з керованістю Чорноморським флотом, — спікер Військово-морських сил ЗСУ

Прямий ефір