Через поведінку Росії на газовому ринку Європи існує сильна напруженість, – МЕА

Фото Укрінформ

Глава Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль звинуватив Росію в енергетичній кризі в Європі. РФ може збільшити постачання газу, щонайменше, на третину від нинішнього рівня, але вона тримає спотові продажі обмеженими.

Про це повідомляє UA з посиланням на Bloomberg.

За даними МЕА, поставки російського газу в Європу скоротилися на 25% в четвертому кварталі 2021 року проти минулого року і знизилися на 22%, як порівняти з допандемічним рівнем.

“Через поведінку Росії на європейському газовому ринку існує сильна напруженість… поточний дефіцит в сховищах Європейського Союзу значною мірою пов’язаний з “Газпромом”, – сказав Біроль.

На його думку, РФ обмежує поставки газу в Європу, тоді як інші постачальники, такі як Норвегія, Алжир і Азербайджан, нарощують їх.

“Сховища газу в ЄС заповнені тільки на 51%, порівнюючи з приблизно 70% зазвичай. “Газпром” відповідає за половину дефіциту запасів в Європі”, – наголосив Біроль.

Нагадаємо, генеральний директор ТОВ “Нафтогазбудінформатика” Леонід Уніговський заявив про те, що Росія може короткочасно зупинити постачання газу до Європи, ніби вдаючись до шантажу, але транзит все одно доведеться відновити з огляду на економічні інтереси.

Читайте також: “Північний потік-2” – терміни запуску та загрози Україні: “5 вопросов” із експертом Геннадієм Рябцевим

Прямий ефір