Україна вже наочно продемонструвала, що може у короткий термін зробити те, що вважалося неможливим. Єврокомісія не встановлює дедлайнів виконання реформ, необхідних для вступу до Європейського Союзу, тож терміни залежать винятково від України: її законодавчої та виконавчої влади. На цьому в ефірі телеканалу FREEДОМ наголосила голова української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань інтеграції до Європейського Союзу Марія Мезенцева.
“Все залежить від парламенту, від виконавчої влади. Ми бачимо, яке сильне лідерство у президента Зеленського у цьому. Чи могли ми сподіватися, що на другому тижні вторгнення Україна подасть заявку на членство?! Це шокувало у позитивному сенсі. І те, що ми зуміли голосувати, як, наприклад, парламент це робив, 30-40 законів на тиждень, не зупиняючись, з обговоренням, з дебатами, з фідбеками від голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн та її інституції. Ми вже досягли прогресу”, — наголосила гостя ефіру.
Вона також зазначила, що Єврокомісія мала проаналізувати відповідність України 7 критеріям членства восени 2023 року, проте вже відомо, що це буде навесні.
“Ми вже на початку лютого, весна настане менше, ніж за 30 днів. Тож чи є це добрим прогресом і перспективою? Однозначно”, — впевнена Мезенцева.
Народна депутатка наголосила на успіхах України у виконанні “домашнього завдання”.
“Нам Єврокомісія обіцяє аналіз виконаної роботи за 7 пунктами, до яких входить і судова реформа, і антикорупційні органи, ми чекаємо на призначення голови НАБУ, у нас сформована комісія, зокрема є прогрес щодо Конституційного суду та призначення суддів. Що не менш важливо, звичайно, це — закон про нацменшини, який дорозглядатиме ще Венеційська комісія. Є закон про медіа. Ви пам’ятаєте, якими гучними він обростав скандалами, але проголосували всі фракції парламенту і досягли максимально адекватного гарного тексту”, — зазначила заступниця голови комітету ВР з питань інтеграції до Європейського Союзу.
Мезенцева пояснила, що у комюніке за підсумками саміту Україна — ЄС не буде сенсацій, подібні тексти узгоджуються наперед.
“Комюніке треба сприймати позитивно. Справді, ми не чекали дати вступу, і якщо хтось очікував, то це лише так зване вангування, а ми люди конкретні та люди справи, тож тут дуже чіткі завдання. Але ЄС ніколи не ставить дедлайну перед країною, яка є кандидатом. Це право залишається за нами”, — наголосила гостя ефіру.
Марія Мезенцева впевнена, що вступ України до ЄС — “перспектива насправді дуже близька”.
Читайте також: У Києві відбувається саміт Україна — ЄС: подробиці від кореспондента FREEДОМ (ВІДЕО)