Керівник Слов’янської міської військової адміністрації Вадим Лях в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA повідомив, що окупанти, як і раніше, знищують інфраструктуру міста. Найскладеіше – з водопостачанням.
“З’явилися перші загиблі мирні жителі. Страждає інфраструктура, частково її вдається відновити. З водопостачанням найскладніше зараз”, — зазначив міський голова.
Вадим Лях розповів, що рівень води в річці Сіверський Донець упав нижче від припустимого для роботи насосів. Наразі вдалося налагодити роботу деяких гребель. “Сьогодні зробимо ще одну спробу. Можливо, вдасться таки запустити”.
Мер пояснює, що через проблеми з водою жителі Слов’янська на Донеччині використовують свердловини. Також міська влада зробила кілька бюветів.
“Вони працюють. Я сьогодні їхав на роботу, під’їжджав, зранку там уже 3-4 особи у черзі, щоб поповнити запаси води. Але ж є моменти. Центральна частина, приватний сектор, Черевківка – ці райони розташовані у низині. Тут проблем із водою у свердловинах немає. На найвищих точках, мікрорайон Лісовий, ось там є проблеми зі свердловинами. Тому туди воду привозимо самотужки. Також додаткові свердловини було зроблено в центральній частині міста”.
“Вода питна. Є невеликі затемнення, але лабораторія дала позитивні висновки. Вода із свердловин може використовуватись для пиття”, – повідомив він.
Крім цього, мер повідомив, що кількість людей, які виїжджають зі Слов’янська, збільшилася майже вдвічі. Це пов’язано з обстрілами, що почастішали, і проблемами з інфраструктурою. Водночас велика кількість мирних жителів залишається на місці.
Мер Слов’янська закликає людей евакуюватися: “Для цього сьогодні є всі можливості”.
“Оскільки потік збільшується, змінюється і логістика, сьогодні ми вже веземо на Покровськ, далі залізничним транспортом. Це робиться для того, щоб автобуси могли швидше повертатися та виконувати більше рейсів”.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський відвідав у неділю, 5 червня, бойові позиції Збройних сил України у Лисичанську та Соледарі. Напередодні вдень він також був у Запоріжжі, де зустрівся з тимчасовими переселенцями з Маріуполя.
Читайте також:
“Люди не скаржаться і сподіваються на краще”: як живе прифронтовий Краматорськ
Рада безпеки ООН проведе засідання щодо України 6 червня. Про що говоритимуть
Росіяни привозять до Маріуполя мінімум продуктів та води. Ситуація у місті