Країни Балтії серйозно готуються до можливого вторгнення РФ — подробиці від латвійського журналіста

Имантс Лиепиньш. Скриншот: uatv.ua

Країни Балтії дуже серйозно сприймають імовірність загрози з боку Росії. Тому почали вживати низку заходів для посилення безпеки, наприклад, будують оборонні укріплення на кордонах з РФ і Білоруссю. Про це сьогодні, 5 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів латвійський журналіст і письменник Імантс Лієпіньш.

“Для країн Балтії дуже показова ситуація в Україні, коли РФ прийшла до неї з війною. Особливо якщо врахувати, що територія країн Балтії — дуже маленька порівняно з Україною. Крім того, у нас є досвід, коли РФ уже завойовувала наші території. Не потрібно забувати і той факт, що Росія — ядерна держава. Тому так, нині керівництво країн Балтії побоюється того, що наступним об’єктом російської агресії можуть стати країни Балтії”, — розповів Лієпіньш.

За його словами, сьогодні проводяться різні заходи, що дають змогу стримувати РФ у разі її нападу на країни Балтії.

“Зараз завершується зведення паркану на кордоні з Росією. На кордоні з Білоруссю будівництво вже завершено. Також будуються оборонні укріплення. Наразі жителі країн Балтії дуже підтримують прагнення керівництва до посилення безпеки. Також є запит на зведення нових заводів із виробництва артилерії та снарядів, підприємств із виробництва дронів”, — пояснив експерт.

Він також додав, що Балтійський регіон намагається убезпечити себе, збільшуючи військовий контингент країн НАТО на своїх територіях.

“Через загрозу з боку РФ до Естонії, Латвії та Литви приїжджають дедалі більше й більше іноземних солдатів із Канади, США, Великої Британії, Польщі тощо. Вони тут вчаться, як захищати саме цю територію і як захищати наших людей”, — уточнив журналіст.

За його словами, з огляду на той факт, що країни Балтії мають невелику за площею територію і невелику кількість населення, вони намагаються компенсувати це допомогою союзників із західних країн. Тому завжди виступали за розширення Європейського Союзу та НАТО.

“Ми хочемо, щоб НАТО і Європейський Союз розширилися. Тому допомагали вступити до НАТО Хорватії, Албанії, Фінляндії, Швеції. І це було вже після того, як країни Балтії самі вступили до НАТО. І зараз ми працюємо, щоб допомагати Україні, а також Молдові та Грузії стати членом або НАТО, або Європейського Союзу. Так, ці два процеси зовсім не пов’язані й дуже тривалі. Але ми все ж сподіваємося, що в України вийде протягом двох років стати членом НАТО. Потрібно пам’ятати, що РФ заважатиме цьому процесу, як заважала нам. Але в нас усе вийшло. І я думаю, вийде і в України”, — резюмував Імантс Лієпіньш.

Читайте також: Європейці мають розуміти, що війська РФ можуть бути на польському кордоні, — Боррель

Прямий ефір