У Торонто піднімуть питання щодо страхування політичних ризиків в Україні

Фото UATV

Прямі іноземні інвестиції – найпривабливіша форма капіталовкладень для України, адже вона дозволяє реалізовувати великі проекти й залучати в країну нові технології. Однак наявність військового конфлікту з Росією на території України часто стає перешкодою для потенційних інвесторів, які бояться ризиків. Міжнародна рада палат і бізнес-асоціацій ICBAC (до неї входять представники британських, австрійських, американських, китайських, турецьких, німецьких і французьких підприємців) запропонували запровадити в Україні систему страхування політичних ризиків.

“Сьогодні прямі іноземні інвестиції становлять близько двох мільярдів доларів, а це менш ніж два відсотки ВВП країни. Це незначна сума, враховуючи потенціал України”, – повідомив генеральний секретар Міжнародної ради бізнес-асоціацій і президент Українсько-австрійської асоціації Альфред Праус.

За його словами, нормальний рівень прямих інвестицій для України має становити не менш ніж 3-4% ВВП.

“Страхування політичних ризиків дозволить значно знизити рівень коливань потенційних інвесторів, пов’язаний з можливою політичною нестабільністю, і прискорити зростання прямих іноземних інвестицій для зростання і процвітання України”, – наголосив Праус.

Реалізація страхування політичних ризиків можлива через філію Світового банку – Багатостороннє агентство з інвестиційних гарантій (MIGA). Це найбільша міжнародна організація, котра здійснює страхування ризиків у всьому світі. Страхова сума, яку MIGA потенційно могла б надати Україні, становить 820 мільйонів доларів США.

“Страхові виплати будуть здійснені тільки в тому випадку, якщо дійсно виникне надзвичайна ситуація, в іншому разі про гроші не йдеться. Ми говоримо про резервні гарантії – український уряд дає гарантію, Багатостороннє агентство з інвестиційних гарантій дає страховку, і це в підсумку нічого не коштує”, – пояснив автор ідеї, голова Британсько-української торговельної палати Бейт Томс.

Ідея буде представлена на Конференції по реформах в Україні, яка відбудеться в період із 2 по 4 липня в Торонто. Там представники ICBAC мають намір заручитися підтримкою потенційних країн-донорів проекту – Канади, Великобританії, Швеції та Японії, а також, можливо, запросити США і Європейський інвестиційний банк. Іноземна спільнота впевнена, що здійснення цього проекту дозволить президентові України Володимиру Зеленському збільшити контроль над новим парламентом і запровадити обіцяні реформи.

Детальніше про впровадження страхування політичних ризиків експерти розкажуть в ексклюзивному інтерв’ю програмі “Точки дотику” 2 липня в 21:30 на UATV.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Прямий ефір