Турецький художник створив інсталяцію в пам’ять про жертв домашнього насильства (ВІДЕО)

uatv
16.10.2019
Скрін з відео

Виносити на вулицю взуття небіжчиків – давня турецька традиція. До неї в своїй інсталяції звертається художник зі Стамбула Вахіт Туна, щоб привернути  увагу до теми насильства над жінками.

“Вбивство жінок – це відкрита і кривава рана не тільки тут, а й в усьому світі. З кожним днем ​​кількість жертв збільшується і в більшості випадків, невідомо ким були вбиті жінки. Це жахлива картина!”, – розповідає Вахіт Туна, автор проєкту.

Його інсталяцію встановили на одній з найжвавіших вулиць Стамбула. Щодня там проходять тисячі людей.

“Мене підтримала велика кількість людей, в більшості жінки. Писали приватні повідомлення, публікували записи в соціальних мережах. Говорили про важливість цього проєкту, відзначаючи, що автор – чоловік. Цю проблему повинні піднімати не тільки жінки, а й усі”, – зазначає автор .

Кількість убитих партнером або родичем жінок у Туреччині з кожним роком зростає. За даними правозахисників, у 2011 році життя позбавили 121 жінку. До 2018-го вбивств стало вже 440. Активісти пов’язують це з домінуючим у суспільстві патріархальним мисленням і недостатньою увагою влади до проблеми.

Детальніше дивіться в сюжеті власного кореспондента UATV у Стамбулі Джафера Умерова.

Джерело UATV
дата 16.10.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV