“Свобода віри”: як в Україні шанують свої традиції іудеї (ВІДЕО)

uatv
12.09.2019
Фото UATV

За величиною єврейська громада України посідає 4-те місце в Європі. Іудеї не можуть робити татуювання або голити скроні, а щоб потрапити до раю, їм потрібно дотримуватися 613 заповідей. В Україні цих правил дотримуються щонайменше 120 тисяч іудеїв.

Детальніше про життя іудеїв розповідає журналістка UATV Наталія Чекотун у новому випуску з циклу “Свобода віри”.

Давид Мільман, помічник головного рабина України, каже, що синагогою може бути будь-яке приміщення, в якому є сувій Тори й 10 дорослих чоловіків.

“Іудаїзм вважається традиційною релігією для України, оскільки євреї завжди населяли нашу територію. Це триває, напевно, з V-VII століття. Вони вже були тут у вигляді Хазарського каганату. А зараз в Україні живе 300-350 тисяч іудеїв”, – зазначає релігієзнавець Людмила Филипович.

Прийняти іудаїзм не так легко. За традицією, євреєм вважається дитина, народжена від єврейської матері.

Є й тривала процедура, якій уже багато років. Вона не така проста. Зі 100 осіб тільки одна доходить до фінішу.

“Потрібно пройти так званий Гіюр. Це дуже тривале навчання, а потім вища влада вирішує, чи гідний ти бути іудеєм чи ні”, – уточнює Людмила Филипович.

Бути євреєм нелегко ще й тому, що потрібно пам’ятати цілий список правил. Наприклад, тільки у Шаббат вони не можуть робити 243 видів робіт.

Правил іудеї дотримуються і в їжі. Певні продукти, як, наприклад, свинина й морепродукти – заборонені. Євреї також не їдять яловичину. Але тут є виняток.

“Яловичина для нас заборонена, якщо тільки корову не вбила особливим чином спеціально навчена цьому людина. Це ціла наука. Люди учаться цього 6-7 років”, – розповів Давид Мільман.

Крім того, навіть якщо йдеться про кошерної вечері, не всіх можна запросити до себе додому. Всіх гостей, аж до ділових партнерів, спочатку повинна схвалити відповідальна за домашнє господарство – його дружина. І це правило кожної єврейської сім’ї.

Подивитися всі серії циклу “Свобода віри” можна за посиланням.

Джерело UATV
дата 12.09.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV