Страусина ферма: українець розповів, як налагодив безвідходне виробництво (ВІДЕО)

Скрін з відео

На сьогоднішній день в Україні близько 60 господарств вирощують страусів. Незважаючи на те, що деякі ферми існують ще з 2000-х років, цей напрям в нашій країні до цього часу вважається новим та екзотичним. У Європі він став популярним в 70-х роках минулого століття, а в Україну поступово прийшов у 90-х – на початку 2000-х.

“Ми були з родиною в Таїланді і відвідали страусину ферму. Вже після повернення в батька зародилася ідея вирощувати цих птахів. Адже тоді у нас в Україні практично не було страусиних ферм, ніхто цим не займався, не розводив. Перші сім’ї ми купили в 2003-2004 роках. Особливого ​​розуміння, як їх вирощувати, не було. Ринку страусиних ферм в Україні теж не було, а також фахівців, ветеринарів, які б розбиралися у страусах”, – розповідає директор ферми в селі Чубинському Бориспільського району Київської області Олександр Кулішенко.

Сім’я Олександра спочатку планувала займатися не м’ясом, а продажем пташенят на інші ферми. Адже для того, щоб займатися м’ясом і продавати його, потрібні певні умови. До того ж і тоді, і зараз був більший попит на живих птахів.

Працівники ферми без потреби намагаються зайвий раз не заходити за огорожу, де перебувають тварини, адже це може бути небезпечно для життя.

“Страуси не запам’ятовують нікого. Вони живуть в середньому 70 років. Ви можете 70 років його годувати, доглядати за ним, але він вас не запам’ятає. До того ж страус – сильний птах. Під час удару ногою на квадратний сантиметр припадає 50 кг. Тобто він і людину може вбити”, – додає Олександр Кулішенко.

Але страус не нападе на людину, якщо та не зайде на його територію, зазначає фермер. Тому всі паркани ставляться не так для страусів, як для людей, щоб ті не могли зайти до птахів.

Шлюбний період у страусів починається з потеплінням. В Україні це приблизно кінець квітня або травень. Сім’я цих птахів складається з самця і кількох самок, яких він сам собі вибирає. Живуть такі сім’ї на фермах окремо від інших.

Ферма Олександра Кулішенка сьогодні також виконує функції контактного зоопарку. Тут проводять екскурсії усім охочим.

“У нас близько 15 видів різних тварин – птахи, олені, ослики і так далі”, – зазначає директор ферми.

У страуса цінується м’ясо, шкіра, яка за міцністю перебуває на другому місці після крокодилячої, жир, пір’я, кігті, вії.

“З урахуванням того, що страусина ферма – це практично безвідходне виробництво, на якому можна ще й екскурсії проводити, то можна вважати цей напрямок дуже прибутковим. Приріст кількості особин становить близько 8-10% на рік. Рентабельність такого підприємства може становити від 20 до 40% в залежності від кількості страусів, які вирощуються на фермі”, – зазначає аналітик Андрій Мокряк.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Прямий ефір