Соцзахист людей з інвалідністю: президент просить ВР позачергово розглянути правку до закону

uatv
18.02.2021
Фото ОП

Президент Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням невідкладно виправити юридичну колізію, виявлену в законі “Про внесення змін до деяких законів України щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів і приведення термінології у відповідність із законодавством у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю”, та розглянути його в позачерговому порядку.

Про це повідомляє UATV із посиланням на ОП.

Зазначається, що проголосований документ містить юридичну колізію, яка полягає в тому, що одне з його положень (про набрання чинності з 1 січня 2021 року) не відповідає Конституції України, оскільки передбачає, що закон набуває чинності до його офіційної публікації. Тому Міністерство юстиції запропонувало накласти на закон технічне вето.

Володимир Зеленський вважає цей закон надзвичайно важливим для забезпечення суспільної справедливості щодо соціального захисту людей з інвалідністю.

“Соціально справедливе суспільство, де кожен почувається безпечно, передбачає турботу про менш захищених людей. Я вкрай стурбований тим, що закон вимагає технічного ветування, інакше він може бути скасований через те, що суперечить конституційним нормам. Ми цього не допустимо – люди з інвалідністю обов’язково матимуть захист, закріплений законом України”, – наголосив глава держави.

Закон буде повернуто до парламенту для термінового доопрацювання.

Раніше президент заявив, що влада має докладати зусилля для покращення доступу людей з інвалідністю до медицини, праці, освіти, а також закликав уряд посилити підтримку людей з інвалідністю в умовах пандемії.

Джерело UATV
дата 18.02.2021
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×