Президентський законопроект про депутатську недоторканність не суперечить Конституції, – КСУ

Законопроект про скасування недоторканості народних депутатів із відстрочкою до 2020 року визнано конституційним

uatv
20.06.2018

Фото Радіо Свобода

У Конституційному суді розглянули президентський законопроект про скасування недоторканості народних депутатів та заявили, що такі зміни не суперечать Конституції.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

До цього, 6 червня, КСУ визнав конституційним законопроект №6773 про обмеження депутатської недоторканності, який внесли  народні депутати.  У ньому пропонується, що цей закон набирає чинності від дня його публікації.

Президентський законопроект №7203 про скасування недоторканності пропонує викласти статтю 80 Конституції у такій редакції: “Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп”. На відміну від депутатського законопроекту, Президент  пропонує, щоб ці зміни набрали чинності з 1 січня 2020 року.

Із проханням перевірити законопроекти на відповідність  Конституції  Верховна Рада України звернулась до Конституційного суду ще у жовтні 2017 року.

У 2015 році КСУ вже ухвалював рішення щодо скасування депутатської недоторканності. Попри те, що орган затвердив цей законопроект, у  2017 році народні депутати зняли його з розгляду.

Нагадаємо, що, відповідно до чинного законодавства, законопроект про внесення змін до Конституції України розглядається Верховною Радою України лише тоді, коли є висновок Конституційного суду України. Такий законопроект, схвалений конституційною більшістю, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради за нього проголосувало не менш ніж дві третини від конституційного складу парламенту.

Джерело Радіо Свобода
дата 20.06.2018
категорії Політика
поділитися
Топ новин на UA|TV