Порушення прав людини в окупованому Криму має стати підставою для санкцій проти РФ, – Еміне Джапарова

Таку заяву заступник міністра інформаційної політики зробила у рамках 73-ї сесії Генасамблеї ООН

uatv
06.11.2018

Фото mip.gov.ua

Заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова заявила, що порушення прав людини в окупованому Криму має стати підставою для санкцій проти РФ. Про це вона сказала у рамках 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН в США під час презентації доповіді управління Верховного комісара ООН з прав людини “Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)”, передає прес-служба міністерства.

“Тиск на РФ у вигляді санкцій, заяв та резолюцій, декларацій та інших документів, що фіксують політику невизнання, а також міжнародні судові рішення – увесь цей комплекс заходів мінімізує рівень репресій в Криму. Втім, порушення прав людини на сьогодні є безкарним злочином, який щодня має місце на окупованому півострові і є прямим наслідком цієї окупації”, – зазначила заступник міністра.

Джапарова звернула увагу, що порушення Росією прав людини в незаконно анексованому Криму поки не стало підставою для посилення санкцій, але обов’язково має стати.

“Кожна резолюція – це кропітка робота українських дипломатів, адже майже кожне слово в тексті є предметом дискусії із країнами-членами. Текст резолюцій має спиратись на прийняту “мову” ООН, кожна теза має бути доведена”, – наголосила вона.

Зазначається, що це буде вже третя резолюція ООН, присвячена ситуації з правами людини в Криму. Перші дві були прийняті у 2016 і 2017 роках відповідно.

Раніше Еміне Джапарова заявила, що питання повернення Криму не може бути розмінною монетою у політичних процесах.

Джерело UATV
дата 06.11.2018
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV