Покарання за брехню в деклараціях: Венеціанська комісія дала оцінку законопроєкту

uatv
11.05.2021
Фото Укрінформ

Ініційований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” отримав схвальну експертну оцінку Європейської комісії “За демократію через право” (Венеціанська комісія).

Про це пише UATV із посиланням на ОП.

Проєкт закону посилює відповідальність за надання недостовірної інформації в деклараціях, зокрема повертає покарання у вигляді позбавлення волі, яке було скасовано рішенням Конституційного Суду у жовтні 2020 року.

Згідно з президентським законопроєктом, за умисне неправдиве декларування посадовця можуть покарати штрафом, громадськими роботами або обмеженням волі до двох років, якщо розбіжності з реальними статками становитимуть від 1,1 млн грн до 4,5 млн грн. Якщо розбіжності – понад 4,5 млн грн, правопорушнику також загрожуватиме позбавлення волі на строк до двох років. Водночас за умисне неподання декларації законопроєкт передбачає, додатково до штрафів та громадських робіт, покарання у вигляді ув’язнення до двох років.

Венеціанська комісія схвально оцінила цю законодавчу ініціативу президента. Позитивний відгук отримали й інші нововведення у законопроєкті.

Зокрема, включення декларування недостовірної інформації до переліку корупційних правопорушень, а також уточнення переліку осіб, які можуть нести відповідальність за ці правопорушення, що дасть змогу забезпечити відповідальність для осіб, які вже не обіймають посад, проте, згідно із законом, подають декларації після припинення повноважень. Також фахівці позитивно оцінили збільшення строків давності за окремими правопорушеннями до трьох років внаслідок посилення покарання.

Президент України закликає народних депутатів об’єднатися навколо підтримки цього документа, щоб якнайшвидше повернути суворе покарання для порушників антикорупційного законодавства.

“Запит суспільства на очищення органів влади від корупціонерів є пріоритетним і мусить бути виконаний”, – наголосив Володимир Зеленський.

Читайте також: Позиції Венеційської комісії врахують при підготовці судової реформи в Україні, – президент

Раніше Венеційська комісія опублікувала висновки, що стосуються реформи КСУ.

Джерело UATV
дата11.05.2021
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×