Патріарх Помісної Православної Церкви обиратиметься в Україні, – Петро Порошенко

Держава не буде визначати, хто буде Патріархом нової церкви, бо це не державна справа

uatv
25.04.2018

 

Фото president.gov.ua

Про це сказав Глава держави під час участі у програмі одного з телеканалів, повідомляється на сайті Президента.

Петро Порошенко наголошує, що це справа українців – обирати свого Патріарха. “Держава не визначатиме, хто буде Патріархом нової церкви, бо це не державна справа. Не буде ніякого “вказуючого перста” – підтримайте цього, або не підтримайте цього”, – сказав він.

“Якщо ми не сприймаємо, щоб затверджували українського керівника церкви – церковного ієрарха в Москві. Це також є чіткою домовленістю зі Вселенським Патріархом, що Патріарх Української церкви буде обиратися в Україні”, – наголосив Президент.

Він зазначив, що “функцію і роль Матері-Церкви виконуватиме Константинопольський Патріархат” та наголосив, що це важливо з точки зору історичної справедливості. “Ми просто повертаємось до історичної справедливості”, – сказав Петро Порошенко.

“Тоді, я хочу наголосити, ще не було ніякої Російської православної церкви. Якщо Константинопольська Церква є Матір’ю-Церквою для України, то Українська Церква є Матір’ю-Церквою для Росії. Бо звідси пішла вона, а не навпаки. І не може матір просити незалежність від доньки”, – сказав Президент.

Глава держави також зауважив, що важливо не занурюватися в церковні дискусії. “За історичною, духовною та державною справедливістю Україна виборола й заслужила право мати Українську Помісну церкву”, – сказав Петро Порошенко.

Джерело UATV
дата 25.04.2018
категорії Україна
поділитися
Топ новин на UA|TV