НБУ зберіг облікову ставку на рівні 6%

uatv
21.01.2021
Фото UATV

Правління Національного банку вирішило залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних. Подальша монетарна політика спрямовуватиметься на забезпечення належного балансу між реакцією на інфляційні ризики та підтримкою відновлення економіки.

Про це повідомляє НБУ, інформує UATV.

Зазначається, що упродовж минулого року інфляція переважно перебувала нижче цільового діапазону 5% ± 1 в. п. Падіння світових цін на енергоносії, а також зниження попиту на непершочергові товари й послуги стримували зростання цін під час пандемії.

Наприкінці року інфляція очікувано прискорилася. Це зумовлювалося динамічним відновленням світової економіки, подальшим збільшенням внутрішнього споживчого попиту, а також подорожчанням енергоносіїв та окремих продуктів харчування. У грудні інфляція повернулася в цільовий діапазон.

Також повідомляється, що Національний банк переглянув прогноз зростання інфляції в 2021 році в бік підвищення з 6,5% до 7%.

“Зважаючи на наявний баланс ризиків, здебільшого тимчасовий характер проінфляційних факторів, а також слабку інвестиційну активність та пригнічені настрої бізнесу на тлі посилення карантину, правління Національного банку зберегло облікову ставку незмінною в січні 2021 року – на рівні 6%”, – зазначили в НБУ.

Нагадаємо, що правління Національного банку вирішило знизити облікову ставку з 8% до 6% з 12 червня 2020 року. Це найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України.

Раніше уряд ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн за кубометр.

Джерело UATV
дата 21.01.2021
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×