На українській органічній фермі намагаються відродити популярні в минулому сорти рослин (ВІДЕО)

Скрін з відео

“Не думай, що країна зробила для тебе. Думай, що ти зробив для країни”, – ці слова Джона Кеннеді стали девізом для фермера-вченого Андрія Вдовиченко. Журналісти UATV зустрілися з власником ферми, який у своєму господарстві вирощує органічну зелень і томати черрі. Для нашого героя органіка – це не просто мода, це філософія життя, напрям, який несе добро для оточуючих і не шкодить природі.

“Зараз такий час, коли, напевно, кожен відповідальний громадянин повинен думати, що він може зробити для своєї країни, для суспільства, для землі, по якій він ходить. Органічне виробництво – це той напрямок, який несе добро для оточуючих. Це діяльність, що не завдає шкоди природі. На мою думку, органіка є основою якісного харчування. А якісне харчування – це та цеглинка, яка допоможе створити здорову націю. Адже ми – це те, що ми їмо “, – говорить фермер-вчений Андрій Вдовиченко.

Як стверджує фермер, не обов’язково мати профільну базову освіту, щоб бути успішним в органічному сільському господарстві. Навіть навпаки – мислення дилетантів не заангажоване університетською схемою “рослина захворіла – внось хімікати”. Тут потрібно думати ширше, привносити щось своє, радитися з іншими виробниками.

Після захисту кандидатської дисертації Андрій Вдовиченко став директором науково-виробничого підприємства в Київській області. Через деякий час ця організація першою в Україні почала займатися органічним виробництвом. У Андрія було звідки запозичувати досвід: перш, ніж почати свою справу, він побував на багатьох підприємствах різного профілю, які займаються вирощуванням органічних продуктів в європейських країнах вже багато років.

“Півтора-два роки тому я навіть не уявляв, що таке теплиці. Тому було дуже цікаво вникнути в цю справу. Зараз ми побудували перші органічні теплиці. При їх будівництві по максимуму використовувалися екологічні матеріали, наприклад, метал і дерево”, – відзначає Андрій Вдовиченко.

У теплицях фермер вирощує шпинат, кріп, петрушку, коріандр, рукколу, черрі та інші культури. У планах на найближчий час – почати виробництво огірків і перцю.

“Звичайно, крім зарубіжної селекції, нам дуже цікаво повернутися до українських сортів, які в радянські часи користувалися великим попитом. Їх особливість в тому, що вони володіють чудовими смаковими якостями, що зараз дуже важко знайти в сучасних сортах. Тому у своїй роботі ми акцентуємо увагу як на найсучасніших досягненнях селекції (саме органічні сорти), так і на пошуках тих старих дідівських сортів, які ми і наші батьки пам’ятають з дитинства“, – розповідає Андрій Вдовиченко.

За словами фермера, він не женеться за кількістю. Тому в його господарстві і роблять акцент на підборі сортів, які сподобаються насамперед йому самому. Адже головне, щоб продукт був унікальним, і спробувавши один раз, покупець захотів купити його ще раз.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Прямий ефір