На Тернопільщині археологи знайшли піч-лежанку, якій понад 5 тисяч років

Фото Укрінформ-UATV

На нижніх горизонтах печери Вертеба, яка знаходиться у Тернопільській області, археологи знайшли оригінальну піч-лежанку трипільців. Давній народ жив на цих територіях понад 5 тисяч років тому.

Про це повідомив дослідник печери, археолог, директор Борщівського обласного краєзнавчого музею Михайло Сохацький, передає Укрінформ.

Саму печеру відкрили ще 195 років тому, зазначає історик. З XIX століття її активно досліджували.

“Але ми ніколи не ставили собі за мету піти тими шляхами, де вже працювали наші попередники – археологи минулих століть. Та нещодавно розпочали дослідження кількох великих підземних ходів. І ось, коли  опустилися на два метри від нинішнього горизонту долівки печери, то натрапили на дуже цікаві речі. Зокрема, виявлено лежанку біля стіни. Тобто, йдеться про те, що трипільці, які переважно використовували печеру для схованки від небезпеки, виявляється, своєрідно удосконалили своє підземне житло”, – розповів Михайло Сохацький.

Знахідка допомагає краще дослідити і зрозуміти спосіб життя трипільців. Вона свідчить про те,  що давній народ перебував у печері не тимчасово, як було прийнято вважати раніше, а досить тривалий період часу.

“Такі ж специфічні лежанки трипільці робили і в наземних житлах, на поверхні. Це свого роду удосконалена піч. Усередину лежанки трипільці закладали шар битої кераміки, розпалювали вогнище, яке нагрівало керамічні шматки й тепло трималось удвічі, утричі довше, ніж без оцих природних батарей. Ось таке трипільське ноу-хау”, – наголосив історик.

Дослідження у печері Вертеба триватимуть і далі.

Варто зазначити, що у печері зараз розташований єдиний у світі підземний Музей трипільської культури.

Нагадаємо, у Севастополі археологи розкопали стародавнє городище.

Прямий ефір