Людмила Денісова вимагає від РФ відпустити незаконно утримуваний екіпаж судна “ЯМК-0041”

В одного з членів екіпажу Геннадія Отичка померла мама, а окупанти не відпускають моряка на похорон

uatv
14.10.2018

Фото Укрінформ-UATV

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова вимагає від РФ відпустити незаконно утримуваний на території окупованого Криму екіпаж судна “ЯМК-0041”. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, учора в одного з членів екіпажу Геннадія Отичка померла мама.

“Проблема в тому, що зараз Геннадій не може з нею попрощатися. Його закордонний паспорт, як і в інших членів екіпажу, забрали ще на початку травня. Тепер чоловік не може виїхати з окупованого Криму на похорон матері. Зараз він просить мене задіяти усіх, кого можна і на будь-яких умовах, щоб повернутися додому хоча б на півдня”, – написала Омбудсмен.

Вона відзначила, що напередодні радник президента РФ Михайло Федотов запевняв, що свобода пересування моряків не обмежувалася. Але, ця відписка не відповідає дійсності

Зараз Денісова намагається зв’язатися з уповноваженим в РФ Тетяною Москальковою.

“Телефоную на всі можливі мобільні і стаціонарні номери. Слухавку вона не піднімає. Мій офіс зв’язується з секретаріатом уповноваженого в РФ. Та сама історія – комунікувати з нами не хочуть. Я використовую усі можливі способи впливу на РФ: Геннадій Отичко має приїхати в Україну, щоб провести в останню путь свою маму”, – пише Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Нагадаємо, 4 травня цього року в незаконно окупованому Криму затримали моряків українського судна “ЯМК-0041” з Очакова. На борту перебували п’ятеро громадян України: Геннадій Отичко, Руслан Скрипник, Сергій Калиниченко, Олег Блок та капітан Віктор Навіцький.

Джерело UATV
дата 14.10.2018
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV