Китай погрожує санкціями через американо-тайваньську угоду щодо винищувача F-16

uatv
21.08.2019
Фото АР

Китай пригрозив застосувати санкції до американських фірм, пов’язаних із продажем винищувачів F-16 на Тайвань, якщо Вашингтон погодиться на угоду, повідомляє UATV із посиланням на BBC News.

Представник Міністерства закордонних справ Ген Шуан закликав Штати припинити продаж зброї та розірвати військові контакти з Тайванем.

Уряд США схвалив можливу угоду вартістю в $8 млрд (£ 6,6 млрд) на купівлю 66 літаків, яку вже визнано найбільшою за останні десятиліття.

Потенційна продаж відбувається на тлі збереження напруженості між Вашингтоном і Пекіном, зокрема через торгівлю.

Китай вважає Тайвань частиною своєї території, яка повинна бути возз’єднана з материком, і якщо буде потрібно – навіть силою.

Пекін раніше регулярно критикував американські угоди з Тайванем у сфері озброєнь. Нагадаємо, минулого місяця він засудив операцію на 2,2 мільярда доларів за танки й ракети Stinger.

Агентство з оборонної співпраці США оголосило про угоду у вівторок в офіційному повідомленні Конгресу. У заяві говориться, що угоду було укладено на 66 винищувачів F-16, 75 двигунів General Electric та інші системи. Крім того, наголошується, що продаж здійснений у національних інтересах США і допоможе поліпшити безпеку Тайваню.

Згідно з китайськими державними ЗМІ, пан Ген заявив, що продаж був порушенням міжнародного права і міжнародних відносин, а також політики “одного Китаю”, в межах якої США визнають тільки формальні зв’язки з Китаєм, а не з Тайванем. Китай вживе всіх необхідних заходів для захисту власних інтересів, додав він, включаючи введення санкцій проти фірм, які беруть участь в угоді.

Переклад з англійської Марини ЯСЕНОВОЇ, для UATV

Джерело UATV
дата 21.08.2019
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×