Курт Волкер розповів, як Росія викриває себе на Донбасі

Втручання в роботу місії ОБСЄ на Донбасі змушує організацію думати, що російській стороні є що приховувати

uatv
16.05.2018
Фото Тwitter SpecRepUkraine

Про це спецпредставник США в Україні Курт Волкер розповів в інтерв’ю “Голосу Америки”.

Він нагадав, що перед ОБСЄ, починаючи з лютого, постають все більші складнощі в отриманні доступу до українсько-російського міжнародного кордону. “За своїми повноваженнями, вони мають право там бути і вони повинні мати право пересуватись окупованою територією. Такі обмеження унеможливлюють для них виконання своєї роботи”, – розповів Волкер.

Також він вказав на те, що навіть у випадку, що окупанти пропустять спостерігачів, на їхній дорозі є чимало пропускних пунктів.

“Це означає, що заздалегідь повідомляється: “Добре, їде ОБСЄ, готуйтеся, щоб вони нічого не побачили”. Так було”, – зазначив спецпредставник.

Він також нагадав, що спостерігачам не дозволяли ночувати на окупованих територіях і вони мусили повертатися доки було світло, тому на кордоні не було достатньо ефективного спостереження. “Однак, навіть це змінилось, і тепер вони не можуть навіть туди потрапити, тож думають, що там є щось важливе і Росія просто не хоче, щоб вони бачили, що ті тепер роблять”, – наголосив Волкер.

Раніше повідомлялося, що спецпредставник Держдепу США з питань України повернувся на Донбас, щоб побачити гуманітарні наслідки російської агресії.

Він також заявив, що між українцями на Донбасі немає ані етнічного, ані громадянського конфлікту. А найкращий захист російськомовних на Донбасі – прибрати звідти війська РФ.

Читайте також: Експерт розповів, що означає візит Курта Волкера на Донбас

Нагадаємо, що 15 травня Курт Волкер прибув в Україну, розпочавши візит на Донбас із прифронтової Попасної, що на Луганщині.

Джерело Голос Америки
дата 16.05.2018
категорії ООС (АТО)
поділитися
Топ новин на UA|TV