Кулеба розповів ЄС і НАТО про втручання Угорщини у місцеві вибори

uatv
29.10.2020
Фото з сайта khoda.gov.ua

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів партнерам із Євросоюзу і НАТО про втручання Угорщини під час підготовки та проведення місцевих виборів.

Про це інформує UATV.

Кулеба зазначив, що протягом останнього часу спостерігалася позитивна динаміка двосторонніх відносин між країнами: Угорщина надала гуманітарну допомогу Закарпаттю; Україна набула статусу партнера розширених можливостей НАТО і Будапешт не застосував право вето, як раніше.

“Потім ми зайшли у процес місцевих виборів, і, на жаль, наші угорські колеги вирішили трошки “поагітувати” за угорську партію на Закарпатті на цих виборах. Відповідно до законодавства України, подібна агітація є категорично забороненою. Ми неодноразово, коли фіксували факти такої агітації, попереджали угорських колег утримуватися від таких кроків у подальшому. На жаль, нас не почули. Квінтесенцією всього цього процесу став день голосування, коли окремі угорські високопосадовці вдалися до прямої агітації у день виборів, і цим порушили українське законодавство“, – розповів очільник МЗС.

За його словами, українська сторона зі свого боку відповіла жорстко і принципово на такі дії Угорщини.

Кулеба повідомив західних партнерів у Європейському Союзі та НАТО про цю ситуацію.

Міністр запевнив, що Україна готова далі співпрацювати з Угорщиною, але виключно на основі принципів взаємної поваги до національних інтересів країн.

Нагадаємо, що Україна заборонила в’їзд двом високопосадовцям з Угорщини через агітацію на Закарпатті.

Читайте також: Втручання у місцеві вибори в Україні: МЗС вручило ноту протесту послу Угорщини

Джерело UATV
дата 29.10.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×