Індивідуальність і колектив: Артем Іщенко розповів про особливості каное та драгонботу (ВІДЕО)

Скрін UATV

Артем Іщенко довгий час займався плаванням, а потім – веслуванням на байдарках і каное. Але на світові подіуми почав підніматися тільки тоді, коли пересів у човен “Дракон“.

Що мотивує Артема в цьому екзотичному виді спорту, наскільки важлива командна робота в драгонботі, і коли українці почнуть перемагати родоначальників-китайців – про це в програмі “Ціна перемоги”.

Вересень 2019 року став точкою відліку, коли гребля на човнах “Дракон” в Україні вийшла на новий рівень. Тут вперше був проведений клубний Чемпіонат світу з драгонботу. Він став місцем тріумфу українських спортсменів. Лідируючі позиції в цьому змаганні зайняв клуб з Київської області DBC. В цілому представники українських команд завоювали 38 золотих нагород.

“Драгонбот для мене – це продовження спортивної діяльності. До цього я займався каное. Через навчання в КПІ довелося залишити цей вид спорту. Я радий, що повернувся до веслування. Це допомагає мені підтримувати спортивну форму та займатися улюбленою справою”, – говорить спортсмен.

Відмінностей між каное і драгонботом предостатньо. У човні “Дракон” – великий екіпаж, а ти – маленький “ґвинтик” у цій великій системі.

Артем зізнається, що в каное йому було і легше, і простіше.

“Там було розуміння, що крім тебе ніхто цього не зробить. Тут теж потрібно викладатися на повну, але дуже багато залежить від командної роботи”, – пояснює Іщенко.

Штатний тренер збірної України з драгонботу Катерина Коваленко переманила його в клуб DBC. У новій команді “своїм” Артем став одразу. Завдяки лідерським якостям, таланту і наполегливості він швидко проклав собі дорогу в збірну.

“Іщенко очолює і організовує ті процеси, які необхідні. Артем готовий брати на себе відповідальність за прийняті рішення. Команда йому довіряє, хоча в колективі він знаходиться недовгий час. Ми бачимо хороший результат“, – говорить Коваленко.

Перед клубним Чемпіонатом світу в Києві Артем у складі збірної брав участь у ЧС в Таїланді. Українська команда тоді зупинилася за крок до п’єдесталу і стала четвертою.

Українці – одна з найсильніших націй Європи в цьому виді спорту. На черзі – завоювання нових світових вершин.

“Ми поступаємося країнам Азії, але ми найсильніші в Європі. На наступному ЧС ми обов’язково будемо в трійці лідерів. З кожним чемпіонатом ми скорочуємо дистанцію до призового місця”, – впевнена тренер збірної.

І хоч представники України покращують свої позиції, приклад продовжують брати з родоначальників цього виду спорту – китайців. Там, в Піднебесній, до драгонботу відносяться як до релігії. Артем каже, що в Китаї навіть на тренування перед змаганнями приходять подивитися приблизно 40 тис. людей.

У драгонботі Іщенко спеціалізується і на коротких дистанціях, і на довгих. Тренер збірної бачить хлопця в усіх дисциплінах. Головне, щоб сил вистачило. Ну а в тому, що він команду не підведе, сумнівів немає.

Більше випусків програми “Ціна перемоги” дивіться за посиланням.

Прямий ефір