Фешн-психологія: як проявити внутрішній світ людини за допомогою одягу (ВІДЕО)

Скрін з відео

Фешн-психологія – це нове поняття у світі моди, яке розкриває зв’язок між одягом і людськими емоціями. Слово “психолог” сьогодні може звучати надмірно серйозно і, можливо, навіть злегка насторожуюче. Однак фешн-психолог не вирішує складних психологічних завдань. Особливість цієї професії в тому, щоб допомогти людині проявити свою особистість, правильно підкресливши зовнішність.

“Це така галузь, яка була створена при змішуванні двох основних галузей – фешн і психології. Це робота з клієнтом і прояв його за допомогою одягу”, – говорить фешн-психолог Дар’я Морган.

Мода вже давно стала частиною нашого повсякденного життя. Вона пов’язана і з політикою, і з соціальними змінами в суспільстві, і, однозначно, впливає на наші відносини один з одним. Виходить, що одяг може допомогти нам проявити себе, покращуючи таким чином наше життя, або створюючи якісь перепони в соціумі.

Вас будуть сприймати так, як ви одягаєтеся. Якщо сфера вашої діяльності – юриспруденція або бізнес, тоді варто підбирати ділові костюми. Якщо ви художник або творча особистість, швидше за все, вам підійде одяг в більш вільному стилі. Але оцінка образу людини повинна йти від нього самого, і тут все дуже індивідуально.

На розвиток психології моди вплинула Дауен Карен, яка викладає в Нью-Йоркському університеті моди й технологій, а також консультує модні бренди. Карен вважає, що речі не тільки впливають на наш зовнішній вигляд, але й змушують людину відчувати себе по-іншому. Свою методику Дауен розробила самостійно. За її словами, фешн-психологія займається вивченням того, як колір, стиль і образ впливають на емоції та поведінку людини.

В Україні ця спеціальність ще не знайшла офіційного статусу. Хоча багато стилістів та іміджмейкерів у своїй роботі з клієнтами якраз застосовують ті навички, якими повинен володіти психолог моди.

Одяг – це наша невербальна мова. Враження від нас за лічені секунди, і 80% цього враження базується на одязі, а 20% – розподіляється на міміку, жести, мову і її зміст”, – додає Дар’я Морган.

Виявляється, одяг впливає не тільки на емоційний стан людини, а й на те, як ми мислимо й позиціонуємо себе в соціумі. Професор і вчений Адам Глинський з Колумбійської школи бізнесу проводив експерименти зі своїми студентами. Учасникам експерименту було запропоновано вирішити завдання. Одна частина вирішувала їх в лабораторних халатах, а інша – в повсякденному одязі. Та частина студентів, яка була в халатах, вирішила завдання швидше, і кількість вірних відповідей у них було більше. Це ще раз підтверджує те, що ми дуже мало знаємо про вплив одягу на людину.

Сьогодні ми живемо в таку епоху, коли придбання одягу, взуття та аксесуарів не є складним завданням. Навпаки – вибір настільки різноманітний, що в ньому легко можна загубитися. Створити враження про себе, заявити світові про свою індивідуальність – це завжди буде актуально. І тут професія фешн-психолога стає все більш затребуваною в сучасному світі.

Більше випусків програми GLOSS на UATV дивіться за посиланням.

Прямий ефір