Дістатися до космосу: як в Україні розвивається експериментальне ракетобудування (ВІДЕО)

Скрін з відео

Команда українців, яка займається експериментальним ракетобудуванням, створює не макети, а справжні, досить потужні ракети. Для них це не просто хобі, а можливість відточити інженерні навички, щоб в майбутньому конкурувати на глобальному рівні.

“Я думаю, люди часто плутають експериментальне ракетобудування та ракетомоделізм. Це два абсолютно різних поняття. Створені моделі відрізняються розмірами й складністю”, – пояснює учасник конструкторського бюро експериментального ракетобудування Микола Обухов.

За словами хлопця, їх команда – одна з небагатьох, яка цим займається. На досить хорошому рівні створюють такі ракети також команди з Дніпра.

“За кордоном справи йдуть абсолютно інакше. Там будують ракети більші, могутніші, вищі. Наприклад, рекорд польоту студентської ракети – 100 кілометрів… Це вже космос. Втім, наше першочергове завдання – це досягнути подібного рівня та показати, що не тільки Америка може бути такою крутою”, – сказав Микола Обухов.

Микола почав займатися ракетомоделізмом 4 роки тому. Почалося все з простого бажання запустити щось в космос. Інформацію для цього заняття він шукав в інтернеті, але протягом двох років нічого не виходило. Але потім хлопець знайшов однодумців, і справи пішли вгору.

Ще один учасник конструкторського бюро, Олександр Гуріневич, жив недалеко від аеропорту, тому в нього з дитинства була тяга до неба.

“Після мого переїзду до великого міста я дізнався, що тут є багато цікавого.Тоді мене цікавило авіамоделювання. Я прийшов, записався, ми займалися, і одного разу до нас прийшов Микола і почав робити ракети. Мені стало цікаво, і хотілося допомогти. Ми разом пропрацювали рік і зробили щось схоже на ракету. Після цього захотілося більшого, і в результаті в нас вийшла команда з трьох людей”, – розповідає Олександр.

За словами Миколи Обухова, щоб досягти успіху в цій сфері, потрібно дуже багато терпіння. Найкращий варіант – працювати в команді, адже одному досягти чогось дуже складно.

“Хочеться, звичайно, зробити те, що вже давно побудовано в Європі і в Америці, досягти тих рекордів, які були поставлені раніше, і відтворити це в Україні”, – зазначив Олександр Гуріневич.

Більше випусків програми “Ровесник” дивіться за посиланням.

Прямий ефір