ДБР за 2 роки розслідувало майже 170 справ про причетність правоохоронців до наркобізнесу (ВІДЕО)

Фото ДБР

У 2019-2020 роках ДБР розслідувало майже 170 кримінальних проваджень щодо працівників органів правопорядку, причетних до організації незаконного виготовлення та збуту наркотичних або психотропних речовин, а також до вимагання та отримання хабарів від наркоторговців або наркозалежних.

Про це в ефірі програми “Право на право” на телеканалі “Дом” повідомив заступник начальника управління з організації досудових розслідувань Головного слідчого управління ДБР Сергій Костін.

74 працівникам поліції оголошено про підозру, 34 обвинувальні акти в кримінальних справах згаданої категорії вже направлено до суду”, – повідомив Костін.

Так, територіальним управлінням ДБР у Києві здійснюється досудове слідство стосовно п’яти працівників Павлоградського підрозділу ГУНП у Дніпропетровській області, які діяли у складі злочинної організації. Правоохоронці штучно “поліпшували” показники розкриття злочинів за рахунок наркозалежних.

В обмін на чергову дозу ті брали на себе відповідальність за скоєння дрібних правопорушень, за що отримували умовні покарання. А працівники поліції таким чином створювали ілюзію ефективної роботи шляхом підкупу і надання психотропних або наркотичних речовин.

Читайте також: “Справи Майдану”: ДБР завершило розслідування вбивства Вербицького і викрадення Луценка

“Я не можу сказати, що всі працівники Управління боротьби з незаконним обігом наркотиків є злочинцями або причетні до незаконного поширення наркотиків. Є в більшості випадків і порядні співробітники, які принципово реагують, розкривають і розслідують такі кримінальні правопорушення”, – зазначив Костін.

За його словами, ефективній протидії злочинам такої категорії сприяє взаємодія, налагоджена між Державним бюро розслідувань і Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України, зокрема у викритті поліцейських, які “кришують наркобізнес”.

Крім цього, протягом 2019-2020 років ДБР розслідувало ще понад 70 кримінальних проваджень за фактами організації контрабанди і збуту наркотичних засобів працівниками установ виконання покарань, із них одне – у складі злочинної організації. Понад 30 таких справ зараз направлено до суду.

Раніше повідомлялося, що українська спецслужба та поліція під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури розкрили серію вибухів і мінувань, що пролунали в столиці цього літа. Зловмисники підірвали саморобні вибухові пристрої біля входу в метро “Шулявська” і в житловому будинку.

Прямий ефір