Чим приваблює туристів давнє і таємниче місто храмів – Чернігів (ВІДЕО)

Скрін із відео

Чернігів – адміністративний економічний і культурний та освітній центр Чернігівської області. Розташовується в 142 км на північ від Києва на річці Десна. Тут проживає близько 300 тис. жителів. “Існує давня легенда, що назву місто отримало від свого першого правителя князя Чорного. Він правив у ті часи, коли Чернігів був столицею сіверян слов’янського племені, котрі жили в цій місцевості. І, як правило, жителі навколишніх міст говорили “ми йдемо до князя Чорного”. Пізніше, після смерті князя, назва міста прижилася, його так і називали “місто Чорного” або “Чернігів”, – розповідає краєзнавець Ервін Міден.

Чернігів – стародавній і таємничий, його називають містом храмів та легенд. Древній символ Чернігова, церква святої Катерини в стилі українського бароко, яка зустрічає всіх, хто в’їжджає до міста з боку Києва. Храм діє і завжди відкритий.

Також унікальним зразком давньоруської архітектури є Спаський собор – дуже велична споруда, а позолота його куполів просто заворожує.

Крім того, туристів приваблює також собор Бориса та Гліба, або Борисоглібський собор – пам’ятка архітектури домонгольського періоду, усипальниця князів роду Давидовичів.

Подорожуючи Черніговом, обов’язково варто побачити унікальні “Золоті ворота” і давню підлогу омфалій, а також не втратити можливість почути звучання відомого камерного хору ім. Бортнянського у храмі XII століття.

Більше випусків програми “Міста і містечка” дивіться за посиланням.

 

Прямий ефір