Створення військово-морської бази в Азовському морі – це важливий спосіб протидії агресії РФ, – експерт

Фото UATV

До кінця 2018 року в Азовському морі буде створена військово-морська база ВМС ЗСУ. За останні кілька місяців в Україні та світі говорять про необхідність посилення наших позицій в напрямку цієї акваторії. До чого готуватися і як вирішувати проблему в Азовському морі журналісти UATV запитали у першого заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень Василя Яблонського.

Він пояснив, чи є можливості для формування такої бази, і на основі чого вона може бути створена.

“Питання створення такої бази для протистояння російської агресії вимагає швидкого реагування та відповіді. Те, що в Азовському морі вже з’являються відповідні плавзасоби – два артилерійських бронекатери ВМС України – це вже відповідь, але цього недостатньо. Це сигнал про готовність України захищати свою територію та економічні інтереси”, – зазначив Яблонський.

За його словами, РФ давно готувалася блокувати морські шляхи.

“Вона ставить перед собою мету отримати морську перемогу і моральну перевагу. Але, головне, – закрити територію, щоб вся економічна активність українських портів Приазов’я була зведена до нуля. Як результат, Україна може понести прямі економічні втрати. Крім того, утворюються соціальні напруги серед населення”, – повідомив гість студії.

Експерт наголосив, що створення військово-морської бази – це один із способів протидії російській агресії: “Україні потрібно думати про асиметричні відповіді на російські погрози. Наприклад, є така тактика “вовчої зграї”, коли невеликі броньовані катери з потужним озброєнням атакують великі кораблі. Особливість радянських і російських військових кораблів в тому, що вони не можуть вести бій відразу з багатьма цілями. Такі кораблі можуть зосередитися на одній цілі, максимум двох”.

Із 29 квітня і до 10 липня цього року РФ затримала для огляду 93 судна, які прямували в порти України в Азовському морі через Керченську протоку, незалежно від прапора. Через це Мінінфраструктури заявило, що планує ініціювати перед Міністерством закордонних справ України питання щодо звернення дипломатами до МЗС РФ із протестом стосовно дій спеціальних підрозділів Росії. Крім цього, проситиме порушити питання, пов’язані з організацією спільного використання Азовського моря та регламентації правил плавання. Станом на 16 липня кількість незаконно затриманих Росією для огляду суден становила вже 148 одиниць.

Телеверсію інтерв’ю з першим заступником директора Національного інституту стратегічних досліджень Василем Яблонським дивіться 19 вересня о 19:00 в програмі “Лицом к лицу”.

Марта ЗНАК, UATV

Прямий ефір