“Євросоюз і надалі підтримуватиме українську поліцію”, – Хюг Мінгареллі

uatv
02.04.2019
Фото UATV

У межах проекту Європейського Союзу “Підтримка реформи поліції в Україні” в Київській, Львівській і Харківських областях відремонтували громадські приймальні 20 відділів та відділень поліції, що дозволило підвищити якість і доступність послуг.
“ЄС і надалі надаватиме підтримку Міністерству внутрішніх справ і Національній поліції України для того, щоб правоохоронні органи стали справді відкритими й демократичними організаціями, основним завданням яких є служити народу України”, – зазначив голова Представництва Європейського Союзу в Україні та посол ЄС Хюґ Мінґареллі.

“З допомогою наших європейських партнерів ми взяли на себе зобов’язання реконструювати й оновити одразу 20 відділень поліції в трьох областях. І не тільки приміщення та фасади, ідея була набагато глибшою. Зробити поліцейський сервіс у цих відділах доступнішим та відкритим. Таким, що передбачає співпрацю, взаємодію з громадою, підвищує довіру до поліції. Водночас не забуваючи та реформуючи такий компонент, як гарантування публічної безпеки. І сьогодні ми вже говоримо про реалізацію цієї програми”, – зазначив голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Оновлені відділи поліції стали доступнішими для громадян і, зокрема, для осіб з особливими потребами. Відремонтовані громадські приймальні, кімнати для проведення допитів та адміністративні приміщення відділів поліції дадуть змогу працювати більш прозоро та підвищувати рівень послуг для населення. Проект мав на меті, серед іншого, допомогти поліції налагодити діалог із громадянами, почати більше враховувати їхні потреби, а також створити комфортні умови для відвідувачів відділів поліції.

Проект не обмежився проведенням ремонтних і дизайнерських робіт. Вищезгадані відділи поліції отримали також офісну техніку: сучасні комп’ютери, сканери та принтери, обладнання для зв’язку й підключення до інтернету. Було також проведено тренінги для персоналу, які допомогли працівникам поліції краще зрозуміти суть підходу, орієнтованого на потреби громадян.

Метою проекту “Підтримка реформи поліції в Україні” було підвищення ефективності роботи поліції та зміцнення довіри суспільства до правоохоронців у рамках реформи НПУ. Проект, зокрема, спрямовано на впровадження скандинавського підходу до охорони громадського порядку та підвищення рівня довіри громадян до поліції. Виконавці проекту – поліція Швеції (SWEPOL) та Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS) за підтримки Консультативної місії ЄС в Україні (КМЄС). Проект тривав два роки, а загальний бюджет становив 6 млн євро.

Скандинавська модель передбачає ефективну комунікацію між поліцією і суспільством. Усвідомлення обома сторонами причин виникнення правопорушень та аналіз ризиків дозволяють уникнути протиправних дій і спалахів насильства під час масових заходів. Станом на березень 2019 року в Київській, Львівській та Харківській областях реалізовано 12 ініціатив із взаємодії поліції з громадою, на які було виділено грантові кошти. Метою цих ініціатив стало зміцнення взаємодії та довіри між місцевою поліцією та представниками громад, яким надаються поліцейські послуги.

Грантові проекти допомогли, зокрема, підвищити рівень безпеки в школах, створити центри взаємодії поліції з місцевими громадами в сільській місцевості, а також допомогти літнім людям не стати жертвами шахрайства. Радники з різних країн ЄС та інструктори поліції Швеції та Данії провели тренінги для Національної поліції України за такими напрямами, як взаємодія поліції з громадою, права людини, протидія домашньому насильству та демократичні підходи в роботі поліції. Загалом 420 працівників поліції пройшли тактичні тренінги з охорони громадського порядку під час масових заходів.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 02.04.2019
категорії Україна та ЄС
поділитися

Топ новин на UA|TV