Санкції проти тіньового флоту Росії багато в чому прискорять падіння її економіки — деталі від експерта

Ілюстрація: fakty.com.ua

У новий, 14-й за рахунком, пакет санкцій Європейського Союзу проти РФ будуть включені додаткові обмеження щодо тіньового флоту танкерів, які перевозять російську нафту. Це, зі свого боку, багато в чому прискорить падіння економіки країни-агресора. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

“Росії був необхідний тіньовий флот для того, щоб можна було транспортувати нафту за вищою ціною (понад 60 дол. за барель, — ред.) і заробляти більше грошей. Але санкції, про які зараз ідеться, вони якраз спрямовані на те, щоб обмежити цю можливість”, — сказав він.

Експерт зазначив, що зрештою всі кораблі потребують обслуговування для підтримання робочого стану, і ризики затримання для них великі й серйозні.

“Якщо якийсь танкер буде викритий у перевезенні російської нафти вище встановленої цінової межі, це стане підставою для його затримання і подальшого утримання в порту. Росії, звичайно, цього не хотілося б. Але, як то кажуть, правила є правила”, — наголосив Ус.

Одночасно з цим, він зазначив, що поки важко визначити приблизну вартість блокування кораблів тіньового флоту Росії.

“Безумовно, і скраплений газ, який, як і раніше, постачається в Європу, також коштує певних грошей. Але флот, який забезпечує логістику російського експорту… Якщо не буде логістики, Росія не зможе постачати вуглеводні у віддалені від себе країни, куди, звичайно, немає трубопроводів. І це багато в чому визначатиме прискорення падіння її економіки”, — резюмував Іван Ус.

Читайте також: Росія змушена весь свій танкерний флот переводити під прапор Габону, — Омельченко про дію санкцій

Нагадаємо, у 14-му пакеті санкцій ЄС будуть обмеження щодо російського скрапленого природного газу і тіньового флоту танкерів, які перевозять нафту в обхід санкцій. Про це заявив міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрем. За його словами, це питання було одним із найголовніших на зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн ЄС, яка відбулася напередодні.

Прямий ефір