“Танки-черепахи”: навіщо вони росіянам та якою буде їхня доля, розповів Грабський

"Танк-черепаха". Фото: Сладков

Російські окупанти роблять спроби захистити свою техніку додатковою бронею від ударів українських дронів, але при цьому знижують її маневреність. Про це сьогодні, 23 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Сергій Грабський, коментуючи появу на фронті російських танків із “панцирами”.

Як пише видання Forbes, Т-72 із широкою захисною бронею зверху, які дістали назву “танки-черепахи”, ймовірно, виконують роль проривника, головне завдання якого полягає в тому, щоб провести інші транспортні засоби через мінне поле, щоб підвести їх досить близько до ліній противника для атаки.

“Такий бронезахист безглуздий проти артилерії. Він може відігравати роль саме тимчасової перешкоди для дронів, змушуючи збільшувати витрату цих дронів… Загалом ці машини відіграють доволі незначну роль, тому що, самі розумієте, і огляд для екіпажу знижується, і можливість маневру серйозно обмежується, і можливість застосування такого виду техніки на полі бою значно зменшується”, — сказав Грабський.

На його думку, йдеться про жест відчаю, тому що противник у такий спосіб намагається наблизити піхоту якомога ближче до лінії бойового зіткнення, розуміючи, що інакше її буде знищено далеко за межами рівня стрілецького бою.

“І ці танки можна називати засобом доставки, так само як і обшиті листами металу автомобілі “Урал”, які використовуються приблизно для цієї ж мети”, — сказав Грабський.

За його словами, зараз Сили оборони використовують для знищення одного ворожого БТР 3-4 FPV-дрони.

“Таким чином, тут противник сподівається виснажити наші запаси дронів. Ну, загалом це безнадійне завдання. І він розуміє, що таке вдосконалення, якщо його можна назвати вдосконаленням, діятиме ще досить невеликий час, а потім це перейде в гру в піддавки. Тому що, як я говорив, зниження маневровості такої машини призведе до однозначної загибелі, вже внаслідок виявлення такої машини й знищення її артилерійським вогнем”, — наголосив Грабський.

Читайте також: 800 російських військових знищені Силами оборони за добу — дані Генштабу ЗСУ

Нагадаємо, раніше Грабський повідомив, що завдяки використанню дронів Сили оборони України змогли відсунути російську артилерію за 15 км від лінії фронту.

Прямий ефір