Держава ще раз зміцнила свої позиції у боротьбі з російським суспільством, — Полозов про наслідки теракту в “Крокусі”

Микола Полозов. Фото: radiosvoboda.org

Нічого доброчинного, спрямованого на безпеку громадян Росії, влада після теракту в “Крокус Сіті Холі” не зробила. Він був використаний російською владою. І використаний виключно в її інтересах. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав адвокат Микола Полозов.

“Російська влада, Кремль не виконали своїх обов’язків щодо захисту громадян, не забезпечили їх захист, а натомість цинічно продовжує по всіх телеканалах демонструвати, що захоплює нових підозрюваних. Як свого часу говорив Медведєв, варитиме суп терористам — отже, теж терорист. Тут за таким же принципом: зареєстрував у своїй квартирі — теж терорист, продав машину — теж терорист тощо. Тому розраховувати, що з цього були зроблені якісь позитивні висновки владою для росіян, напевно, не варто. Кремль, навпаки, використав цю ситуацію для того, щоб ще більше підкрутити горезвісні гайки”, — коментує гість ефіру.

Він додав, що демонстрацією тортур підозрюваних у теракті влада та силовики розширюють рамки допустимого, і росіяни незабаром відчують це на собі.

“Це новий рух на розширення вікна Овертона можливостей силовиків: як вони можуть робити. Тобто тепер це припустимо. Те, що вони всім одразу вуха не ріжуть, не означає, що держава якимось чином покарала когось, заборонила таким чином поводитися. І все це проявлятиметься далі, у наступних подібних подіях, при наступних затриманнях. Причому, умовно кажучи, наступні рази це стосуватиметься вже не іноземців, яких не так шкода, а самих росіян. І в цьому сенсі ми бачимо, що силовий апарат демонструє своє верховенство над особистістю, і держава ще раз зміцнила свої позиції у цій боротьбі з суспільством росіян”, — вважає Полозов.

Враховуючи це, а також попередження США про теракт, правозахисник припускає, що Кремль його не проґавив, а хотів цинічно використати у своїх інтересах.

“Постраждала якась кількість росіян — півтори сотні. Але вони й так страждають щодня, і так люди вмирають. І в цьому сенсі Кремль, можливо, зробив ставку на те, щоб цей теракт відбувся, і на те, щоб надалі використовувати наслідки від цього теракту в своїх політичних цілях. Ми всі чудово чули й заяву голови ФСБ, і заяву голови Ради безпеки Патрушева про те, що нібито є якийсь “український слід” у всій цій історії. Тобто очевидно, що Кремль намагався викрутити цю ситуацію знову-таки на бік України, на військові рейки це все перекласти, переконати росіян, що головний ворог — це Україна. І якщо для цього необхідно було пожертвувати якоюсь кількістю росіян у “Крокус Сіті Холі”, то влада охоче на це пішла”, — пояснив адвокат.

Читайте також: Розстріл на “Пікніку”: хто стоїть за терактом у “Крокус Сіті Холі”

Раніше російський соціолог і журналіст Ігор Яковенко сказав в ефірі FREEДОМ, що Росія не має жодного бажання розслідувати терористичний акт у підмосковному “Крокус Сіті Холлі”, скоєний 22 березня. Із самого початку люди, які мають право голосу в Росії, прийняли абсолютно безглузду версію “українського сліду”, геть відкинувши участь у теракті ІДІЛ.

Прямий ефір