Як Ізраїль зможе використати допомогу, яку готові виділити США — пояснення експерта

Ігор Семиволос. Скріншот: uatv.ua

Ключовою допомогою для Ізраїлю є протиповітряна оборона і ракети, які можуть завдати удару по території Ірану або по території інших суміжних країн, таких як Сирія, Ліван, Ірак. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, коментуючи рішення Конгресу США про виділення Ізраїлю фінансової допомоги в розмірі 26 млрд доларів.

Він звернув увагу, що війна в секторі Гази не закінчена.

“Бойові дії тривають, але рівень інтенсивності цієї війни знизився. Перед нами маячить історія півночі Ізраїлю, півдня Лівану. Цілком можливо, що отримавши таку допомогу, а це тоді вже й артилерійські снаряди, і снаряди для танків, й інші засоби ураження, Ізраїль готується до війни на півдні Лівану. Це логічно випливає з тієї ситуації, в якій ми опинилися, коли й Ізраїль, і Іран вийшли на стезю прямої конфронтації, тобто вже не через проксі. І тому Ліван, “Хезболла” в цьому плані є прямою метою Ізраїлю”, — пояснив Семиволос.

Експерт висловив думку, що, найімовірніше, США не будуть безпосередньо завдавати ударів по Ірану або території інших країн.

“Але в усьому іншому, звичайно, вони залишаються досить надійними союзниками. І цих грошей цілком вистачить для успішної, скажімо, війни на півночі Ізраїлю, для того, щоб відтіснити “Хезболлу” вглиб Лівану”, — упевнений він.

Читайте також: Обмін повітряними ударами між Ізраїлем та Іраном вийшов на наступний етап — розбір (ВІДЕО)

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт про фінансування допомоги Україні. Також конгресмени ухвалили законопроєкти про заборону соціальної мережі TikTok у Сполучених Штатах, про нові санкції щодо Росії та Ірану, про конфіскацію заморожених активів РФ на користь України. Допомогу Тайваню та Ізраїлю теж підтримали. Ці законопроєкти також має схвалити Сенат.

Прямий ефір