Яна Шемякіна – олімпійська чемпіонка, яка повертається у великий спорт (ВІДЕО)

Українська фехтувальниця у програмі World of sport розповіла про сім'ю та плани на майбутнє

uatv
04.07.2018
Фото UATV

Яна Шемякіна народилася у Львові, мама Ірина працювала кухарем, тато Володимир – водієм, у сім’ї було троє дітей.

Піти на секцію фехтування майбутній олімпійській чемпіонці запропонувала подруга. “Я спочатку відмовилася, але вона була дуже наполегливою. Ми місяців три не фехтували, просто бігали, потім із часом почали вчитися. Коли перемогла на перших змаганнях – відчула смак перемоги, потім були поразки, знову перемоги… і так усе затягнулося”, – згадує Яна.

30 липня 2012 року ця кароока львів’янка вписала своє ім’я в олімпійську історію. На Іграх у Лондоні українська фехтувальниця перемогла в індивідуальному змаганні шпажисток і принесла збірній України перше “золото” цієї Олімпіади.

“У той момент я ще сама не зрозуміла, що зробила. Зрозуміла, напевно, коли вже приїхала в Україну, коли мене зустріли дуже багато людей в “Борисполі”, – говорить дівчина.

У лютому 2013 року спортсменка очолила світовий рейтинг шпажисток. А досягнувши вершини спортивної слави, вийшла заміж і народила доньок-двійнят.

Те, що її дочки займатимуться спортом, Яна вирішила однозначно, але яким саме – поміркують самі.

Як каже олімпійська чемпіонка, улюблений вид спорту знову кличе до себе, і молода мама поступово повертається до тренувань, мріючи про друге олімпійське “золото”.

Після завершення кар’єри Яна хоче залишатися в спорті та внести свій вклад у фехтування України: можливо, працювати тренером або суддею.

Більше випусків програми World of sport дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 04.07.2018
категорії Спорт
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×