Росія масовано атакує енергетику: із відновленням енергосистеми Україні допоможуть союзники (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.com

Росія 22 березня розпочала новий етап масованих обстрілів України. Цього дня російська армія випустила 88 ракет та 63 “Шахеди” по об’єктах української енергетики. 29 березня та 11 квітня армія РФ знову вдарила десятками ракет та дронів по об’єктах критичної інфраструктури українських регіонів. Про допомогу для відновлення української енергетики вже заявили союзники Києва, повідомляє FREEДОМ.

Внаслідок масованих російських ракетних ударів Україна втратила 80% теплоелектроцентралей, повідомив в інтерв’ю естонським журналістам прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Міністр енергетики України Герман Галущенко назвав це найбільшою атакою Росії на український енергетичний сектор.

“Якщо порівнювати навіть із зимою 2022-2023 років, коли були щоденні атаки, тоді вони використовували максимум близько 100 засобів ураження одночасно під час таких масованих хвиль. Зараз — вперше така масована атака, і ціль, безперечно, — блекаут країни повністю”, — сказав Галущенко.

Німеччина може передати Україні обладнання зі своїх закритих теплоелектростанцій. Про цю пропозицію віцеканцлера ФРН Роберта Хабека розповів міністр енергетики України. Це допоможе якнайшвидше відновити українську енергосистему. Обладнання зі своїх електростанцій Україні готове передати й Литва.

“Ми зараз із литовськими друзями працюємо дуже тісно. Наша група фахівців у Литві зараз дивиться, яке обладнання є на старих теплових станціях, щоб ми змогли використати як донорів для відновлення в Україні”, — сказав Галущенко в ефірі марафону ”Єдині новини”.

Британія виділила понад 180 млн доларів на зміцнення енергетичного сектору України, заявив постійний представник Великобританії при ОБСЄ Ніл Холланд. Він переконаний — Росія навмисно завдає систематичних ударів по енергетиці України. Це призводить до перебоїв з водо- та електропостачанням на прифронтових територіях, через це погіршилася гуманітарна ситуація.

Союзники Києва активно працюють для відновлення та захисту української енергосистеми, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

“Ми обговорили кроки щодо надання більшої допомоги, причому більш негайної, Україні. Ми також обговорили способи захисту та допомоги у відновленні енергосистеми, яку Росія прагне знищити”, — сказав Блінкен.

Україні зараз дуже важливо захистити об’єкти генерації, що вціліли. А найнадійніший захист можуть забезпечити системи ППО, наголосив на зустрічі із конгресменами США міністр енергетики України. Про постачання додаткових систем ППО вже заявила Німеччина. 

“Російська агресивна війна продовжується з величезною жорстокістю, і ми знаємо, що маємо зробити більше, ніж ми робили досі, щоб підтримати Україну. Це стосується, зокрема, всіх необхідних можливостей протиповітряної оборони. Німеччина вже поставила дві системи Patriot та вирішила поставити ще одну. Це потрібно Україні. Але ми також хочемо спонукати інших зробити те саме”, — сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Поки що на українських енергетиків чекає велика робота з підготовки до осінньо-зимового періоду. Після обстеження всіх уражених об’єктів розпочнуться роботи з відновлення, щоб повернути в систему максимальну кількість генеруючих потужностей електростанцій.

Читайте також: Росія планомірно знищує всю теплову енергетику України: про наслідки та загрози розповів експерт

Нагадаємо, 18 квітня під час спеціального засідання Європейської Ради президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія знищила майже всю теплову електрогенерацію України. Не виключена загроза українським атомним станціям.

Прямий ефір