Володимир Гройсман анонсував перехід до нових моделей в управлінні наукою

Глава уряду наголосив, що реформа науки має стати однією з передумов технологічного розвитку України

uatv
19.05.2018

Фото Укрінформ-UATV

Реформа науки має стати однією з передумов технологічного розвитку України.

Про це йдеться у привітанні Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана до Дня науки.

“Уряд, розуміючи необхідність кардинальних якісних змін, ініціює поступовий перехід до нових моделей в управлінні науковою сферою, запровадження сучасної системи фінансування та адміністрування науки. На сьогодні важливим є врахування принципів і вимог Європейської хартії дослідників та Кодексу працевлаштування наукових працівників, належне ставлення вчених до провадження наукової діяльності, створення умов праці для молодих фахівців, інституційна підтримка мобільності науковців, поширення проектного підходу в наукових розробках”, – зазначив Гройсман.

Він зауважив, що українська наука має значні традиції, однак протягом останніх десятиліть хронічне недофінансування, відсутність далекоглядної державної політики, безвідповідальність, імітація наукової діяльності та корупція призвели до стагнації наукових пошуків і розробок, а найгірше – до катастрофічного відпливу молодих кадрів за кордон.

Глава уряду наголосив, що реформа науки має стати однією з передумов технологічного розвитку України та основою подальшого прогресу: “Тому уряд, спираючись на економічні можливості, поступово збільшує обсяг фінансування науки. Безвідповідальне ставлення до вітчизняної науки має назавжди залишитися в минулому, адже Україна має чимало яскравих дослідників, які здатні розвивати науку на світовому рівні”.

Раніше Володимир Гройсман доручив Раді прискоритись із законом про Антикорупційний суд.

Джерело UATV
дата 19.05.2018
категорії Політика
поділитися
Топ новин на UA|TV