Україна готова налагодити стабільну співпрацю з Люксембурзьким космічним агентством, – Шмигаль

uatv
12.02.2021
Фото Урядовий портал

Україна зацікавлена у співпраці з Люксембургом у сфері інноваційних технологій, зокрема, в розвитку таких галузей, як IT-технології, кібербезпека й цифровий розвиток, відновлювані джерела енергії.

Про це сказав прем’єрміністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з прем’єрміністром Великого Герцогства Люксембург Ксав’є Беттелем в межах робочого візиту 12 лютого, інформує Урядовий портал.

Шмигаль зазначив, що Люксембург використовує інноваційні підходи до розвитку національної космічної діяльності. Зокрема, у листопаді 2020 року в партнерстві з Європейським космічним агентством був створений Європейський інноваційний центр з питань космічних ресурсів.

“Україна готова налагодити стабільну співпрацю з Люксембурзьким космічним агентством. Ми зацікавлені в двосторонній співпраці в галузі дослідження космосу й використання космічних ресурсів, зокрема і в межах міжнародного проєкту “Артеміда”, до якого наша держава долучилася у листопаді минулого року”, – сказав Шмигаль.

Читайте також: Глава держави доручив до кінця року вивести на орбіту український супутник, – Уруський

Він додав, що Україна має тривалу історію космічної діяльності та цінний досвід у реалізації міжнародних космічних проєктів, розвинуту науково-технічну школу та технологічні можливості для розвитку взаємовигідної співпраці.

Денис Шмигаль запропонував Ксав’є Беттелю опрацювати питання підписання меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Люксембургом про співпрацю у космічній сфері задля обміну досвідом та інформацією.

Раніше стало відомо, що наша країна обговорює з Туреччиною можливість спільно створювати ракетоносії.

Джерело Урядовий портал
дата 12.02.2021
категорії Технології
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×