На що готовий піти Путін заради продовження війни — відповідь Мусієнка

Олександр Мусієнко. Скріншот: YouTube

Для України в пріоритеті отримати в межах допомоги від США: далекобійні ракети ATACMS (“Атакмс”), снаряди до артилерії, системи ППО і ракети до них, а також авіацію — винищувачі F-16 з ракетами JASSM дальністю 450 км. Про це сьогодні, 21 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Він зазначив, що ці пріоритети визначені ситуацією на полі бою.

Так, ракети необхідні, щоб не давати противнику здійснити свій наступ, який він планує наприкінці травня — на початку червня.

Також ракети дадуть змогу діставати до глибокого тилу окупаційних військ, що зламає їхню військову логістику, ускладнить перекидання в тил сил і засобів, зокрема особового складу, а це зі свого боку не дасть змоги проводити перегрупування.

Крім того, завдаватимуться удари по скупченню техніки та артилерії, яку Росія зараз підвозить до фронту, готуючись до активізації наступу.

“Я думаю, що в разі появи ракет ATACMS в України лічені дні відділятимуть Кримський міст від його руйнування або серйозного пошкодження”, — акцентував Мусієнко.

Авіація потрібна як підтримання протиповітряної оборони й для боротьби з російською авіацією, а також для завдання ударів по наземних об’єктах противника.

Артилерія необхідна, щоб вести контрбатарейну боротьбу, придушувати артилерійські вогневі точки російських військ.

Засоби протиповітряної оборони допоможуть протистояти російському ракетному терору по мирних українських містах, а також прикриють українські війська вздовж лінії бойового зіткнення.

“Тобто кожній позиції є пояснення, є розуміння, зокрема в наших партнерів, чому нам це необхідно. І я сподіваюся, що протягом наступних тижнів це буде поставлено в Україну”, — зазначив Мусієнко.

Усе це необхідно Україні, бо навіть посилення військової підтримки з боку США та Європи не змусять Кремль відмовитися від своїх загарбницьких планів.

“Вони від своїх планів не відступлять, вони свої рішення не поміняють. Росія як готувалася активізувати наступ, як готувалася це зробити на сході, на Харківському напрямку і в напрямку Вугледара, так і буде робити, причому нічого не змінюючи. Згадайте, як на початку 2022 року всі ЗМІ публікували карти маршруту, як Росія піде в наступ. Вони так і пішли. Вони нічого не змінили, хоча ці плани були опубліковані. Зараз те саме”, — пояснив Мусієнко.

Дії Росії визначаються одержимістю Путіна.

“Що таке одержимість? Коли людина одержима, вона заради досягнення своєї мети буде до неї йти, попри катастрофічні помилки, яких припускається на цьому шляху. Путін одержимий війною проти України заради своїх політичних, неоімперських амбіцій. Він готовий пожертвувати боєздатністю власних збройних сил. Він готовий пожертвувати тим, що Росія втратить свій абсолютно будь-який потенціал — або наступальний, або оборонний. І все це заради того, щоб продовжувати війну проти України”, — наголосив експерт.

І з надходженням військової допомоги від США українські захисники знищуватимуть російський потенціал з ще більшою силою.

Читайте також: У росіян залишилося менш як три тижні для реалізації планів: вплив на фронт голосування за допомогу США для України описав Маломуж

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. Йдеться про суму в близько 61 млрд доларів, істотна частина яких піде на озброєння. Тепер 23 квітня за законопроєкт має проголосувати верхня палата Конгресу — Сенат, після чого президент Байден обіцяв негайно підписати документ. Після цього, на думку військових експертів, перші поставки озброєння в Україну можна очікувати протягом 2-3 тижнів.

Читайте також: Палата представників США схвалила допомогу Україні: емоції конгресменів, розподіл коштів та оцінки експертів

Прямий ефір