Зернову ініціативу подовжили на 120 днів — деталі

Завантаження судна українським зерном. Фото: mtu.gov.ua

Угода по зерновій ініціативі пролонгована ще на 120 днів. Про це сьогодні, 18 березня, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков у Facebook, інформує FREEДОМ.

“Це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію. Зокрема, з 1 серпня і до сьогодні 25 млн тонн ми відправили на потреби світу”, — написав він.

Кубраков зазначив, що головним викликом є пришвидшення інспекційних перевірок в Туреччині.

“Це дозволить світу отримати ще більше української агропродукції. Також продовжуємо роботу над долученням до зернової ініціативи портів Миколаївщини та розширення номенклатури вантажів. Україна була і залишається міцно вбудованою у світову економіку та ринки. Можливість експортувати більше дозволить зняти інфляційні ризики, а як наслідок і соціальну напругу в багатьох країнах світу”, — поінформував міністр інфраструктури.

На продовження угоди відреагувала посол США в Україні Бріджит Брінк.

“У рамках Чорноморської зернової ініціативи з серпня було експортовано понад 24 млн тонн продовольства. Раді бачити, що цю життєво важливу ініціативу продовжено ще на 120 днів, щоб українське зерно продовжувало надходити до споживачів у всьому світі”, — написала вона у Twitter.

Читайте також: Продовження зернової угоди вигідне всім, але РФ торгується: претензії Москви назвали експерти

Прямий ефір