Зеленський: Макрон пропонував мені поступитися суверенітетом України, щоб зберегти репутацію Путіну

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю італійському телеканалу Rai 1 висловив упевненість, що його французький колега Емманюель Макрон даремно намагається порозумітися з країною-агресором РФ у питанні припинення війни проти України.

“Ми не повинні шукати виходу для Росії, і Макрон це даремно робить. Я вважаю, що він має чудовий досвід: поки Росія сама не захоче і не зрозуміє, що їй це потрібно, вона не шукатиме жодного виходу. Може, Макрон щось більше знає. Я знаю, що він хотів досягти певних  результатів у посередництві між Росією та Україною. Але не досяг. Не з нашого боку, а з боку РФ… А мені пропонувати якісь речі, пов’язані з поступками щодо нашого суверенітету заради того, щоб зберегти репутацію Путіну – це не дуже коректно. Ми не готові зберігати щось комусь і втрачати через це наші території”, – пояснив глава держави.

Володимир Зеленський порівняв злочини РФ в Україні з проявами нацизму в Німеччині часів Гітлера.

“Гітлер брав участь у війні не через те, що Німеччина почувалася слабкою чи приниженою або хотіла створити свою потужну економіку. Ні. Немає виправдань нацизму. Нацизм – це слабкість. Тому що найлегше вбити когось і забрати щось, ніж думати своєю головою, знаходити вихід, посилювати економіку, заробляти. Не брати, а заробляти. Заробляти завжди важко. Політика гітлеризму була в тому, щоби щось захопити, знищити й виправдати, навіщо ти це робиш”, – розповів український президент.

Головною проблемою нацистів, на думку Володимира Зеленського, було те, що світова спільнота, зокрема Європа, дозволила їм вчиняти злочини, а Гітлеру – стати Гітлером.

“Все те саме, починаючи з 2014 року, хотіли (Європа та світ) зробити для Росії. Як би так знайти для неї можливості, як би знайти підхід. Хтось із лідерів хотів знайти до неї підхід, хтось хотів на короткій відстані дружити. Але 24 лютого Росія показала байдужість щодо всіх ваших поступок”, – наголосив глава держави.

Президент Зеленський назвав “маячнею” твердження керівництва РФ, що санкції проти їхньої держави є причиною продовольчої кризи: “Маячня! Які санкції? Вони заблокували наші порти! В нас немає кораблів. Навіть Одесу, російськомовне місто, 8 та 9 травня у Дні Перемоги над нацизмом бомбардували крилатими ракетами. Ми не можемо вийти в море, вони стріляють!.. Туреччина готова вивезти, країни Європи готові, всі пропонують допомогу – канадці, американці. Росія не дає згоди. Та хто вони такі? Заблокувати море”.

Глава держави припустив можливість атаки на українську територію з Придністров’я.

“До 15 000 (осіб) може бути угруповання у Придністров’ї, але воно не дуже готове. Із тих 15 000 вміють воювати до 3000, наскільки ми знаємо“, – уточнив президент.

Володимир Зеленський також наголосив, що Україна ніколи не визнає Крим частиною Росії.

“Ми готові говорити з РФ, що не на часі рішення стосовно Криму. Триває війна, на часі – людські життя. Давайте відкладемо це питання, якщо воно дражливе, ускладнює процес переговорів, процес зустрічі президентів України та Росії… Наша делегація в Туреччині пропонувала відкласти його, але не назавжди. Пропонували, що наші держави мають урегулювати питання Криму впродовж 10 років. Ми не почули відповіді на це питання”, – наголосив глава держави.

Керівництво України, за його словами, також не готове говорити про “автономію” так званих “ДНР” та “ЛНР”: “Для того, щоб говорити про формати цих територій, не можна було вбивати десятки тисяч людей. Ми ніколи не визнаємо їхню автономію”.

Читайте також:

Боррель не сумнівається, що ЄС схвалить ембарго на нафту з РФ

Глава МЗС Великої Британії Ліз Трасс на зустрічі міністрів закордонних справ G7 у Німеччині заявила, що Путін принижує себе, тому Захід має забезпечити йому поразку в Україні

Міністр з реінтеграції Ірина Верещук повідомила, що українська сторона розпочала новий раунд переговорів щодо евакуації тяжко поранених українських захисників із металургійного комбінату “Азовсталь”

Адвокат Микола Полозов в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, що легальна опозиційна діяльність в РФ сводится зводиться до поширення правдивої інформації та контрпропаганди зсередини

Прямий ефір