Україна розпочала переговори щодо евакуації тяжко поранених воїнів з “Азовсталі” – Верещук

Віце-прем’єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що 12 травня українська сторона розпочала новий раунд переговорів щодо евакуації тяжко поранених українських захисників із металургійного комбінату “Азовсталь”. Про це йдеться на веб-сайті міністерства.

Це стане першим етапом операції, яка відбуватиметься у кілька етапів.

“Ми розпочали новий раунд переговорів стосовно  дорожньої карти спецоперації. Починаємо з тяжкопоранених. Є Червоний Хрест, вони зустрілися з росіянами. Провели з ними (МКЧХ), а також з ООН переговори та дали їм мандат. Ми хочемо, щоб було підписано документ: як саме відбуватиметься евакуація з “Азовсталі”, готуємось до підписання”, – пояснила глава Мінреінтеграції.

На “Азовсталі”, за словами Ірини Верещук, зараз перебувають не лише бійці батальйону “Азов”, а й  солдати та офіцери ЗСУ, Національної поліції, прикордонники. Вони всі потребують порятунку.

Міністерка також уточнила, що посередником у поточному раунді переговорів погодилася виступити Туреччина.

Нагадаємо, раніше глава Мінреінтеграції повідомила, що на поточному етапі українська сторона веде переговори лише про 38 важкопоранених (лежачих) бійців. Вона закликала цивільних людей не заважати переговорному процесу, озвучуючи недостовірну інформацію.

Читайте також:

Українські військові завдали удар по російському судну біля острова Зміїний

Адвокат Микола Полозов в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, що легальна опозиційна діяльність в РФ сводится зводиться до поширення правдивої інформації та контрпропаганди зсередини

Усі злочини військових РФ у Херсонській області матимуть розгромні кримінальні наслідки – Подоляк

Прямий ефір