Завдання РДК і легіону “Свобода Росії” в Бєлгородській області назвав Коваленко

Бійці РДК і легіону "Свобода Росії". Фото: uatv.ua

Вплив на населення РФ не входить до завдань “Русского добровольческого корпуса” (РДК) і легіону “Свобода России”. Основні їхні задачі — відтягування сил армії РФ з території України та створення буферної зони. Таку думку сьогодні, 4 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Він зауважив, що якщо хоча б один зі ста росіян змінить свої погляди й братиме активну участь у деокупації РФ — це вже хороший результат, але не головна мета.

“На сьогодні головною метою є зменшення присутності російських окупантів на території України. Тобто створення таких умов, щоб вони змушені були розподіляти ресурс, забираючи його із зони бойових дій у Російську Федерацію. Друге завдання — це створення буферної зони”, — вважає Коваленко.

За його словами, у росіян немає ресурсу, щоб повністю закрити кордон з Україною.

“Уздовж кордону з Україною в армії РФ зосереджено близько 17 тис. особового складу. Цієї кількості достатньо, щоб в обороні тримати від 25 до 50 км кордону, не більше. А кордон із неокупованою частиною України в Росії — майже 700 км. Тобто вони можуть контролювати в 14 разів менше, ніж їм необхідно”, — звернув увагу військово-політичний оглядач.

Він акцентував: виділити потрібну кількість людей для контролю всього кордону росіяни не можуть.

“У будь-якому разі створюватиметься патова ситуація, яка впливатиме як на внутрішню ситуацію в самій Російській Федерації, так і, безумовно, на зону бойових дій і, що буде вкрай негативно для російських окупаційних підрозділів”, — резюмував Коваленко.

Читайте також: Розв’язана Росією війна повертається туди, звідки вона почалася, — Гудков

Нагадаємо, 22 травня російські добровольчі формування зайшли з території України на територію Росії та встановили контроль над низкою населених пунктів.

Бійці Російського добровольчого корпусу (РДК) і легіону “Свобода Росії” провели пресконференцію, під час якої підбили підсумки рейду в Бєлгородську область. Легіонери зайшли вглиб РФ на 42 км і протягом доби контролювали деякі населені пункти Російської Федерації. Також їм вдалося захопити бронетехніку і зброю ЗС РФ, деякі документи військових і взяти полоненого.

2 червня Російський добровольчий корпус вирушив у черговий рейд у Бєлгородську область. Бої точилися на околицях міста Шебекіно.

Читайте також: Влада РФ не має резерву військ, щоб зупиняти рейди російських добровольців, — Гетьман

Прямий ефір