Події в Бєлгородській області є першим етапом створення демілітаризованої зони — думка

Ілюстративне фото: Коммерсантъ

“Російський добровольчий корпус” (РДК) і легіон “Свобода Росії”, що складаються з громадян РФ, здійснили доволі успішний рейд на територію Бєлгородської області. Вони вирішили повернутися до себе на батьківщину і що-небудь змінити в плані повалення тоталітарного режиму Володимира Путіна. Про це сьогодні, 4 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Ми можемо зараз констатувати активні дії піхотного порядку, тобто насамперед там ведуться дії саме на рівні диверсійно-розвідувальних груп, але набагато більш ефективно і набагато більш довготривало, ніж це було під час попереднього рейду. Що й не дивно”, — зазначив він.

Коваленко вважає, що перший рейд РДК і легіон “Свобода Росії” здійснювали виключно в рамках проби пера.

“Зараз ми вже можемо говорити про якісь перші мазки, з яких вимальовується картина. З 2022 року регулярно говорили про необхідність через певний час після завершення війни про створення демілітаризованої буферної зони на території Російської Федерації, де б не були присутні її воєнізовані та елітарні компоненти, що гарантувало б більшу безпеку Україні з боку загроз, які походять від РФ. Під час попереднього рейду головним об’єктом був Гайворон — приблизно 7 км у глибину від кордону з Україною і майже 40 км по ширині фронту. Зараз ми бачимо дії приблизно аналогічні й приблизно на схожий фронт. Усі ці дії вони сконцентровані вздовж траси 14К. Це може бути саме та зона, яка є першим етапом створення вже не просто буферної, а демілітаризованої зони під контролем відповідних сил, які воюють на боці Сил оборони України, але є водночас громадянами Російської Федерації, а саме РДК і легіон”, — пояснив військово-політичний оглядач.

Він звернув увагу, що у РФ немає достатньої кількості сил і засобів для протидії на території Росії.

“Російське військове командування ще під час першого рейду змушене було частково відтягнути з тимчасово окупованої території Луганської області підрозділи 3-ї мотострілецької дивізії, але їх виявилося недостатньо, щоб закрити весь кордон Бєлгородської області з неокупованою частиною України. Наразі туди стягують представників росгвардії, різних силових структур, намагаються відтягувати частину підрозділів із Луганської області”, — розповів Коваленко.

Військово-політичний оглядач додав, що в районі Шебекиного нещодавно було помічено систему ТОС-1 “Солнцепек”, яка здебільшого використовувалася в районах Сватового і Кремінної. Також у Бєлгородську область з Луганської перекинули танки Т-90.

Читайте також: Розв’язана Росією війна повертається туди, звідки вона почалася, — Гудков

Нагадаємо, 22 травня російські добровольчі формування зайшли з території України на територію Росії та встановили контроль над низкою населених пунктів.

Бійці Російського добровольчого корпусу (РДК) і легіону “Свобода Росії” провели пресконференцію, під час якої підбили підсумки рейду в Бєлгородську область. Легіонери зайшли вглиб РФ на 42 км і протягом доби контролювали деякі населені пункти Російської Федерації. Також їм вдалося захопити бронетехніку і зброю ЗС РФ, деякі документи військових і взяти полоненого.

2 червня Російський добровольчий корпус вирушив у черговий рейд у Бєлгородську область. Бої точилися на околицях міста Шебекіно.

Читайте також: Влада РФ не має резерву військ, щоб зупиняти рейди російських добровольців, — Гетьман

Прямий ефір