Розв’язана Росією війна повертається туди, звідки вона почалася, — Гудков 

Дмитро Гудков. Фото: rferl.org

Путін і його оточення — це політичні імпотенти, не здатні захистити власних громадян навіть у столиці Росії. Влада РФ розкрадає державні гроші — оборонні споруди за 10 млрд рублів у Бєлгородській області, що не працюють, є доказом цього. Розв’язана Росією війна повертається туди, звідки вона почалася, і все збільшуватиметься в геометричній прогресії. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав російський опозиційний політик Дмитро Гудков.

“Путін — боягуз і дуже боїться взагалі пов’язувати із собою якісь негативні новини. І те, що він хоч якось прокоментував атаку дронів [на Москву] — це тому, що вже неможливо було пройти повз, бо вся країна це обговорює. Вони політичні імпотенти, які не здатні не те, що “спецоперацію” провести і перемогти, або “дійти до Берліна”, як вони кричали за допомогою своїх пропагандистів, а не можуть уже захистити власних громадян навіть у столиці. Дрони пролітають над будинками тещі спікера Держдуми, голови “Газпрому”. От що вони можуть сказати в цій ситуації? Вони програють. І дай бог, щоб військова поразка настала якнайшвидше, щоб цей злочинний терористичний режим впав і в Росії змінилася влада. Це буде, мені здається, найголовніше свято на планеті, коли світ позбудеться Путіна”, — сказав Гудков.

Політик вважає, що проти путінського режиму виступатимуть у РФ і далі, використовуючи різні способи. Російська влада вже потроху втрачає контроль. 

“Коли країною керують терористи, узурпатори, диктатори, які просто роблять життя нестерпним, то в міжнародному праві давно вже прописано таке поняття, як право на повстання. Тому проти Путіна будуть використовуватися різні методи. Хтось діятиме як “Російський добровольчий корпус”, хтось у дипломатичному фронті братиме участь, в інформаційному тощо. Усе це говорить про те, що російська влада потихеньку втрачає контроль і над армією, і над економічними процесами, і над регіонами, над кордоном. Тому що війна вже просто в різних інтерпретаціях повертається туди, звідки вона прийшла в Україну”, — зазначив гість ефіру. 

Він нагадав, що експерти й аналітики неодноразово говорили про те, що рано чи пізно щось відбуватиметься вже на території Росії, або у вигляді вторгнення добровольців, партизанів, або це буде якась армія, або це буде громадянська війна вже в самій Росії.

“Я думаю, що зараз кількість проблем, з якими зіткнеться влада Путіна, зростатиме в геометричній прогресії”, — сказав Гудков. 

У даній ситуації, каже він, навіть більше значення має не тільки те, що в Бєлгородській області сталося, а дрони над Москвою. 

“Росія все ж велика країна. І, як правило, якісь найважливіші саме революційні події завжди відбуваються в столиці. У регіоні завжди можна вирішити все оперативно. Якщо це економічна проблема — заткнути якісь дірки, грошей дати або відправити туди ОМОН, або ще щось. Але коли прилітають дрони в Москву… Вони пролетіли спокійно над рубльовськими дачами російських чиновників і держслужбовців. І тільки там ППО вже якось примудрилася збити їх. Хоча всі прекрасно розуміють, що це були найпростіші дрони, а могло б прилетіти щось і крутіше. І рано чи пізно всі розуміють, що це прилетить. Адже, як написали в мене десь у коментарях, “не бомбите и не бомбимы будете”. Якщо ви бомбардуєте українські міста, якщо вбиваєте людей, дітей — думаєте, що до вас назад не прилетить?”, — сказав гість ефіру.

Це, зокрема, репутаційний удар по так званих правлячих російських елітах, вважає Гудков. І тепер вони навіть не можуть відсидітися десь у будиночку на Рубльовці, тому що туди щось може прилетіти. 

“Думаю, що всі ці події, звісно, матимуть серйозні наслідки, тому що в певний момент, якщо в Росії складеться консенсус, що влада програє цю війну, значить, тоді путінський рейтинг впаде. І я думаю, це підштовхне розкол еліт і який-небудь варіант палацового перевороту”, — резюмував Гудков.

Він також наголосив, що пересічним росіянам і елітам потрібно зрозуміти, що головна загроза для них виходить із Кремля.

Читайте також: Завдання ударів по Москві змінить хід війни — оцінка російсько-американського історика

Нагадаємо, дрони атакували Москву. Вибухи пролунали в місті рано вранці 30 травня. Як повідомляють місцеві Telegram-канали, БпЛА поцілили по трьох житлових будинках на кількох вулицях.

Читайте також: У Кремлі розгубилися, — Федоров про атаку Москви дронами

Прямий ефір