Захист військових секретів та прискорення допомоги Україні: порядок денний 11-го “Рамштайну” спрогнозував Снєгирьов

Засідання "Рамштайн-9". Фото: twitter.com/oleksiireznikov

11-те засідання Контактної групи з питань оборони України (“Рамштайн”), яке відбудеться у фізичному форматі 21 квітня, буде присвячене не лише допомозі Україні, а й зниженню ризиків витоку секретних документів. Таку думку висловив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Рамштайн” буде присвячений не лише проблемам військово-технічного співробітництва та прискореного характеру передачі військової допомоги України, але й розв’язанню питання за ключовими, скажімо так, суперечливими моментами… Фізичне проведення “Рамштайну” ставить фактично жирну точку в моменті російської спецоперації, пов’язаної зі “зливом” секретних документів”, — коментує гість ефіру.

Він також перерахував важливі сигнали, що надійшли напередодні зустрічі Контактної групи з питань оборони України. Серед них “позичання” Південною Кореєю Сполученим Штатам до 500 тис. снарядів калібру 155 мм.

“Це дуже показово з погляду на той факт, що за 2022 рік Південна Корея передала Сполученим Штатам близько 100 тис. [снарядів]. Тобто йдеться про збільшення постачання снарядів, які вкрай необхідні Збройним силам України, фактично вп’ятеро”, — констатує Снєгирьов.

Він звертає увагу, що напередодні зустрічі з’явилася й інформація про те, що Німеччина дала добро Польщі на передачу 5 літаків “МіГ”, які раніше стояли на озброєнні НДР, але вже модернізовані під стандарти НАТО.

“Тобто і літакова коаліція вже запрацювала”, — зазначив військово-політичний аналітик.

Крім того, на його думку, нова зустріч у форматі “Рамштайн” стосуватиметься посилення української протиповітряної оборони.

“Буде продовження “Рамштайну-10”, на якому було ухвалено безпрецедентне рішення щодо створення фактично ешелонованої системи ППО в Україні. Це ППО малого, середнього та далекого радіуса дії”, — говорить Дмитро Снєгирьов.

Він підсумував, що позитивним вважає сам факт проведення засідання у фізичному форматі, а не в режимі відеоконференції, і очікує від нього “прискореного характеру переоснащення Збройних сил України”.

Читайте також: “Злив” даних Пентагону спрямований на те, щоб зменшити допомогу США Україні, — Піонтковський

Нагадаємо, 11-те засідання Контактної групи з питань оборони України відбудеться наступної п’ятниці, 21 квітня. Очолити особисту зустріч на військово-повітряній базі “Рамштайн” у Німеччині планує міністр оборони США Ллойд Остін. Згідно з повідомленням Військово-повітряних сил США в Європі, на засіданні міністри оборони та інші високопосадовці оборонної сфери обговорять “кризу, яка триває в Україні, та різні проблеми безпеки, перед якими стоять союзники та партнери США”.

Раніше міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що пріоритетом української делегації на “Рамштайн-11” залишаться системи протиповітряної оборони. Також порушуватимуть питання надання Україні броньованої техніки та снарядів для важкої артилерії 155-го калібру та засобів радіоелектронної боротьби.

Формат “Рамштайн”, який об’єднує понад 50 країн світу, було започатковано з метою колективної підтримки України, щоб задовольнити оборонні потреби української армії в умовах протистояння повномасштабному вторгненню Росії.

Попереднє засідання Контактної групи відбулося онлайн, за його підсумками учасники домовилися про зміцнення української протиповітряної оборони та бронетанкових частин.

Читайте також: Витік секретних матеріалів: що означає оприлюднення документів Пентагону (ВІДЕО)

Прямий ефір