З військового погляду повторний наступ РФ з території Білорусі — це божевільні та відчайдушні кроки, — Мусієнко

Укріплення кордону з Білоруссю. Фото: t.me/tymoshenko_kyrylo

Наразі великої концентрації російських військ у Білорусі та формування ударних угруповань не спостерігається. Однак ситуація постійно змінюється. Тому Україна робить відповідні кроки та зміцнює кордон. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Станом на сьогодні великої концентрації російських військ там не спостерігається. Але необхідно відзначити наступний момент: ситуація перебуває в динаміці. Війська постійно маневрують. Прибуває велика кількість мобілізованих. Після навчання їх відправляють поки що в райони активного ведення бойових дій на сході України. Там, де тривають бої на Донецькому та Луганському напрямках. Але ситуація може змінитися і протягом двох-трьох тижнів, місяця”, — сказав Мусієнко.

Ці війська, зокрема мобілізовані росіяни, можуть залишатися на території Білорусі та намагатися формувати нові ударні угруповання військ, вважає експерт.

“Такі ризики, звичайно, є, і їх усвідомлюють в Україні, робляться всі спроби для того, щоб зміцнювати наш кордон. І попри те, що наразі безпосередніх загроз немає, ми виходимо з того, що такі загрози можуть виникнути в найближчому майбутньому. Ми маємо бути готовими протидіяти цим божевільним крокам”, — наголосив Мусієнко.

Експерт зазначив, що в Україні знають, чого можна очікувати на північному напрямку. Але з військового погляду такий повторний наступ — відчайдушний крок.

“З військового погляду зараз якісь спроби наступу з території Білорусі після того, як Україна зміцнила і продовжує зміцнювати кордони, після того, як ми вже розуміємо і до цього готові, і для нас все зрозуміло, звичайно, це божевільні, відчайдушні кроки”, — резюмував він.

Мусієнко також доповнив, що подібні кроки робив не один диктатор, одержимий війною.

“Попри те, що це божевільні, відчайдушні кроки, це ті речі, які здійснювали багато диктаторів, які були одержимі війною. Вони проводили багато операцій і робили багато спроб нападів, які викликали й викликають критику до сьогодні. Проте вони це намагалися зробити. Це в будь-якому разі тільки наближало їх до краху і поразки”, — сказав гість ефіру.

Читайте також: Лукашенко не в змозі чинити опір Путіну: угруповання військ нарощують у Білорусі — деталі (ВІДЕО)

Раніше експерт з питань безпеки Іван Варченко сказав, що керівництво Білорусі віддало б наказ вступити в повномасштабну війну проти України відразу, як побачило б, що Росія зможе перемогти.

Прямий ефір