Євросоюз має впоратися з допомогою Україні попри паузу в допомозі від США, — Джердж

Сергій Джердж. Фото: apostrophe.ua

Європейський Союз має впоратися з допомогою Україні попри затримку з виділенням допомоги від США. Таку думку сьогодні, 20 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Громадської Ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж.

“Європа опинилася між двома викликами. З одного боку, агресивна російська війна на сході, й плани Росії воювати проти балтійських країн, проти Польщі, які весь час там звучать. І з іншого боку, можливе послаблення допомоги з боку Сполучених Штатів. Тому, звісно, європейським країнам потрібно більше приділяти уваги і збройним силам, питанням безпеки самих країн Європи, а також допомогу Україні не послаблювати, посилювати та брати на себе більше відповідальності. Звичайно, цей результат — це великі геополітичні прорахунки, які були в минулих десятиліттях. Свого часу Україну не прийняли до НАТО, коли ще Росія не була такою агресивною, коли ще це можна було зробити”, — вважає він.

На думку Джерджа, у Європі недооцінили геополітичну роль України, що надалі й призвело до повноцінної війни. Голова Громадської Ліги “Україна — НАТО” наголосив, що РФ від самого початку намагалася будь-якими шляхами колонізувати Україну, якщо не воєнним шляхом, то політично й економічно. Також, за його словами, європейці багато десятиліть вважали, що США в будь-якому разі забезпечать їхню безпеку. Нинішні ж виклики змушують країни ЄС ухвалювати неординарні рішення.

Джердж зазначив, що змінюються підходи щодо допомоги Україні з боку Євросоюзу.

“Ми говорили про артилерійські снаряди. І той же Боррель (глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, — ред.) дуже правильно сказав, що потрібно допомагати країнам, які можуть купувати боєприпаси по всьому світу, щоб допомогти Україні. Тому що раніше позиція була інша. Раніше Європейський Союз планував виділяти гроші тільки на виробництво снарядів у самому Євросоюзі й таким чином через це виробництво допомагати Україні. Але що ми ставимо кінцевою метою? Якщо кінцева мета — снаряди на передовій в українських військових, то це одне. А якщо розвивати європейський військово-промисловий комплекс, то, звісно, можна почати з того, щоб шукати залізну руду десь там, потім далі всі цикли запускати у виробництві й думати, як це все покращувати та робити, тобто тоді кінцева мета відсувається на невизначений час. Тому дуже добре, що змінилася парадигма, й потрібно все для перемоги, все для фронту”, — сказав голова Громадської Ліги “Україна — НАТО”.

Читайте також: Партнери виділяють Україні нову допомогу: підсумки 20-го засідання “Рамштайну” (ВІДЕО)

Нагадаємо, міністр з європейських справ і управління власністю Фінляндії Андерс Адлеркройц заявив, що підтримку України необхідно активізувати як на рівні Європейського Союзу, так і на національних рівнях. Усі країни ЄС повинні рівномірно надавати допомогу Україні. Це значно поліпшило б позиції української армії. 

Прямий ефір