Якою може бути дуель танків Leopard і Т-90 — розбір військового оглядача

Танк Leopard 2. Фото: apnews.com

У сучасних реаліях танкові дуелі — дуже велика рідкість. Але якщо припустити такий варіант між Leopard 2 (“Леопард 2”) на озброєнні української армії та російського Т-90, то тут все відіграє загальна концепція, архітектура побудови танків, авіації, артилерії. Про це сьогодні, 19 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Він уточнив, що західна концепція відрізняється від радянської та пострадянської.

“Західна концепція полягала в тому, що ти знищуєш противника до того, як противник може тебе помітити. Це яскраво видно по їхній артилерії, вона має більшу дальність ураження цілей, ніж радянська і пострадянська. Аналогічно — точність, значний акцент робиться на точність. Авіація — аналогічно, робиться наголос на системи, які роблять літак навіть не 5-го покоління менш помітним для систем і радарів противника, водночас цей літак оснащений озброєнням із більшою дальністю ураження. Тобто він знищує противника раніше, ніж противник може тебе помітити. І в танках інтегрована така ж сама концепція”, — сказав Коваленко.

За словами оглядача, танки “Леопард 2”, наприклад, мають недолік за дальністю ураження цілі. Танки радянського зразка мають можливість використовувати ПТУРи з дальністю ураження 5 км плюс. Своєю чергою ефективна дальність ураження цілі у “Леопарда 2” — 2-3 км.

“Але з іншого боку системи спостереження, управління вогнем, приціли тощо, вся електроніка, вся начинка самого танка дає йому змогу виявити той самий Т-90, Т-80, Т-72 набагато раніше, ніж російський або радянський танк зможе виявити “Леопард 2”. Отже, “Леопард 2″ набагато раніше може зробити постріл і знищити [противника]. І броня в більшості випадків радянського танка не встоїть перед вражальними можливостями середньостатистичного, наприклад, БОПСа”, — пояснив Олександр Коваленко.

Читайте також: “У російських окупантів абсолютно немає панацеї”: як Javelin і Stinger показали себе на фронті в боях, розповів Коваленко

Нагадаємо, раніше Коваленко заявив, що танкова дуель — це унікальне явище і велика рідкість на фронті. Вони не використовуються вже 30 років. Так він прокоментував заяву начальника центру бойової підготовки ЗС РФ Євгена Арифуліна про підготовку екіпажів для танкової дуелі.

Прямий ефір