“У російських окупантів абсолютно немає панацеї”: як Javelin і Stinger показали себе на фронті в боях, розповів Коваленко

Javelin. Фото: armyinform.com.ua

Переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК) Javelin (“Джавелін”) і переносний зенітно-ракетний комплекс (ПЗРК) Stinger (“Стінгер”), що перебувають на озброєнні української армії, показали себе на фронті в боях проти російських окупантів із найкращих позицій. Про це сьогодні, 19 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Так він прокоментував інформацію, що нещодавно Пентагон виділив 215 млн дол. на прискорення постачання Javelin і Stinger, і ракет GMLRS Україні. Гроші підуть на модернізацію виробництва цього озброєння.

“Проти ПТРК Javelin, наприклад, абсолютно немає панацеї у російських окупантів. Розміщення навіть динамічного захисту на башті танків не рятує, або “курятників”, як ще їх називають мангали — це протикумулятивна решітка на башті танка. Але взагалі це якийсь сюр, оскільки наведення самого по собі ПТКРа від “Джавеліна” здійснюється аж ніяк не за проєкцією вежі, а на об’єкти, які найбільш тепло випромінюють, наводяться. Наприклад, на сам ствол після пострілу, або на моторний відсік тощо. Але не на саму вежу. Загалом уже безглуздо абсолютно. А з огляду на властивості підриву, так тим паче”, — сказав Коваленко.

Оглядач зазначив, що “Джавеліни” відмінно себе проявили, “Стінгери” — аналогічно.

“За певного професійного підходу до їхнього застосування навіть умовно найсучасніші російські ударні вертольоти Ка-52 були досить уразливими для ураження цих засобів, коли перебували саме в зоні ураження, і за правильного професійного, з певним досвідом, коли розрахунок застосовував ці ПЗРК. У Ка-52 не було практично варіанту, щоб піти від нього”, — додав Олександр Коваленко.

Читайте також: США — лідер з надання допомоги Україні: як змінювалася номенклатура поставок зброї (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, від початку повномасштабного російського вторгнення допомога Україні від США склала 113 млрд дол. Цільове використання озброєння, що надається Україні, стало на початку квітня предметом слухань і дискусій у Конгресі США та в Комітеті з міжнародних відносин Палати представників Конгресу США. Генеральні інспектори Міністерства оборони США заявили, що вони не виявили порушень з боку України щодо використання західної зброї. Тему прозорості використання озброєння, яку надають Україні, в ефірі телеканалу FREEДОМ обговорили експерти.

Прямий ефір