Як російська пропаганда намагається нав’язати атмосферу втомленості від війни Заходу, пояснила експертка

Вікторія Романюк. Скріншот: uatv.ua

Кремль вибрав стратегію затягування війни. Це вигідний для Росії підхід, щоб уникнути витрат на військові операції. Тим паче — своїх громадян до тривалої війни вони підготували, і зараз завдання російської пропаганди — переконати у цьому Захід. Про це сьогодні, 3 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла заступниця керівника проєкту “StopFake”, професорка Мадридського університету ім. Карлоса III Вікторія Романюк. 

“Спочатку розрахунок був на швидку війну, і природно, коли йдеться про короткі терміни, нагнітання, створення відчуття того, що зараз станеться щось страшне, — це була необхідна психологічна тактика дезінформаторів, зокрема Кремля”, — сказала вона. 

Наразі, за її словами, тактика російської пропаганди змінилася — чітко проглядаються меседжі, спрямовані на створення атмосфери “втоми” від війни.

Це відчуття втоми, яке повсюдно поширюється і на західних партнерів, і на західні країни. Вони постійно кажуть, що скільки можна, маніпуляції з переговорами звучать періодично. Україна нікому не потрібна. Україна програє”, — пояснює вона. 

Романюк зазначила, що аналогічні процеси — в американському інформаційному просторі в контексті майбутніх президентських виборів. 

“Риторика втоми, риторика сумнівів, а чи потрібно нам це? Чи варто підтримувати далі Україну? Вони ж там корупціонери. Ця тактика вже кілька місяців активно просувається, і Росія розуміє — це вигідний і виграшний варіант. Не потрібно витрачати величезні зусилля, як це було, коли йшли масові атаки. Зараз це не потрібно. Це перетворюється на стан якогось болота, яке дратує, яке створює втому”, — каже вона.

За її словами, Росії поспішати нікуди, вона давно підготувала своїх громадян до довгої війни.

“Найголовніше завдання зараз — дотиснути і переконати західну аудиторію в тому, що ця криза надовго. І якщо вони зараз, маю на увазі західних партнерів, не змінять ставлення, то буде тільки гірше західним партнерам. Ми бачимо, що це працює. Тому, риторика змінилася, вже не так обов’язково залякувати і кричати про те, що ми натиснемо на “ядерну кнопку” і будемо переходити якісь лінії. Тобто, не потрібно шантажувати, не потрібно погрожувати, все йде, як йде, і Росію, в принципі, такий порядок цієї війни влаштовує”, — підсумувала Вікторія Романюк.

Читайте також: У нас був найбільший у світі рівень позитивного ставлення до Росії: про зміни в Болгарії говоримо з аналітиком з безпеки Тихомиром Безловим

Раніше військовий експерт Сергій Грабський зауважив, що Росія намагається дуже активно просувати в країнах Європейського Союзу наративи про те, що перемога України в розв’язаній Кремлем війні нібито неможлива, щоб зменшити підтримку.

Прямий ефір