Пропаганда РФ намагається домогтися зниження підтримки України з боку країн Євросоюзу, щоб виграти час, — військовий експерт

Ілюстративний колаж: cpd.gov.ua

Росія намагається дуже активно просувати в країнах Європейського Союзу наративи про те, що перемога України в розв’язаній Кремлем війні нібито неможлива, щоб зменшити підтримку. Про це сьогодні, 3 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Сергій Грабський.

Він звернув увагу, що на даному етапі Російська Федерація має можливість поповнювати втрати, але не може проводити якісь активні наступальні дії. У зв’язку з цим російські окупанти всіляко намагаються виграти час для нарощування угруповання та ударних засобів.

“Для цього їм потрібно домогтися за будь-яку ціну, використовуючи будь-які наративи, зниження рівня підтримки України, використовуючи, зокрема, таку собі якусь втому або переконання наших союзників у тому, що Україна перемогти в цій війні не може. Йдеться не про перемогу України в цій війні. Для нас це дуже важливо. Але йдеться про перемогу демократії і перемогу цивілізації у протистоянні з диктаторськими режимами. І тому йдеться про те, щоб нашу підтримку забезпечували всі наші західні союзники. І саме цю єдність, хоча неодноразово вже підтверджену, противник намагається зараз порушити, впроваджуючи такі нормативи, що воювати з Росією марно”, — сказав Грабський.

Експерт наголосив, що на тлі військових невдач або тупцювання на місці росіяни намагаються повернути собі образ якогось військового монстра, якого нібито перемогти не можна.

“Хоча, як кажуть навіть ті ж американці, на допомогу Україні було витрачено менше ніж 5% оборонного бюджету США, а при цьому Росія зазнала втрат, що дорівнюють практично половині її бойового потенціалу. І росіяни дуже сильно бояться саме посилення підтримки, тому що така підтримка дасть нам можливості нарощувати ударні угруповання і переходити до якихось більш активних дій. А окремі укуси, тобто спроби десь контратакувати, спроби не допустити нашого прориву, — це те, на що сьогодні здатна “друга армія світу”. Не маючи можливості протистояти на фронті, вони намагаються проявляти активність саме на інформаційно-психологічному напрямку”, — зазначив Грабський.

Читайте також: Євросоюз підтвердив, що альтернативи українській формулі миру немає, — дипломат

Нагадаємо, як заявив німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень (SCEEUS) Андреас Умланд, допомагаючи Україні протистояти російській агресії, країни Заходу і світу захищають міжнародні право і порядок і свої інтереси. Згода на територіальні претензії Росії до України відкриє скриньку Пандори.

Прямий ефір